Ve fialové třídě naší kostičkové školky jsme měli velice milou návštěvu – se svým čtyřnohým pomocníkem pejskem Artušem k nám zavítala skvělá canisterapeutka paní Drvotová.

Celý program byl připraven na míru dětem naší speciální třídy, z nichž některé neměly s kontaktem s pejskem žádné zkušenosti. Nutno říci, že sám Artuš přistupoval k dětem s neuvěřitelnou trpělivostí a obrovskou mírou pochopení pro jejich individuální potřeby. U více bázlivých se jen pomalinku přibližoval, u odvážnějších hned od začátku navazoval kontakt dotykem čumáku nebo packy. Paní Drvotová měla přichystané rozličné aktivity, při kterých se děti seznámily nejen s pejskem jako takovým,  ale i s tím, jak se k pejskům správně chovat a jak s nimi bezpečně navazovat kontakt. Při házení a kopání míčků a schovávání hraček se děti potěšily Artušovým aportováním, zároveň si zopakovaly barvy, procvičily motoriku a spolupráci s pejskem i mezi sebou. V rámci hry s házecí kostkou si potrénovaly počítání a při předávání zasloužené odměny se naučily bezpečně podávat pamlsek na otevřené dlani, krásně si protáhly prstíky a zábavnou formou překonaly prvotní obavy. Závěrečnou společnou aktivitou bylo česání pejska, které si všichni náležitě užili. Před odchodem se ještě Artuš s každým zvlášť rozloučil psím pozdravem – štěknutím.
Děti byly ze společně strávené hodiny nadšené a vůbec se jim nechtělo s pejskem rozloučit. Paní učitelky měly radost především z toho, jak byly děti po canisterapii  neuvěřitelně klidné, zrelaxované a také z pokroku, který za pouhou hodinu dokázaly ve vztahu k pejskovi udělat.

Děkujeme tímto paní Mgr. Drvotové za nádherný zážitek a pejskovi Artušovi dáváme pac na to, že se zase brzy uvidíme!