Tak jsme se i my přidali k oslavám 100. narozenin naší republiky.

Děti ze všech šesti kostiček se sešly na dopoledním sluníčku na školní zahradě, aby společně s hosty a kamarádem Kašpárkem zasadily Lípu republiky. Lípa je také součástí projektu „Živá zahrada z proutí“.

Paní místostarostce Jitce Kolářové děti pověděly, jak se o ni budou starat, jaké má listy, zkusily udělat z prstů srdíčko a vymyslely Lípě přání. S Kašpárkem schovaly tajný poklad pod kámen u Lípy. Jsou to vzkazy tříd i provozních zaměstnanců pro budoucí generace – tedy časová schránka.

Zástupci každé třídy přihodili Lípě symbolicky lopatkou zem a zalili ji vodou. Přidal se k nim i pan starosta Milan Wenzl a pan Daniel Karban, který nám Lípu daroval. Nakonec jsme Lípě zazpívali, aby se jí u nás líbilo. Písnička „Stromy“ od autorů Svěráka a Uhlíře se k dnešní oslavě hodila.

Paní Nejedlíková z kanceláře starosty, která nám pomohla akci zorganizovat, přinesla pro všechny děti malé dárky.

Všem děkujeme a Lípě i republice přejeme minimálně dalších 100 let!

Fotografie: Pí. Nejedlíková