Nástěnka I. třída

Kulturní akce 2017/2018

Přehled plánovaných kulturních akcí I. třídy pro školní rok 2017/2018. Sledujte prosím i společné akce, které jsou uvedeny na společné nástěnce a aktuální informace ve svých třídách.

Co nás čeká

LEDEN, ÚNOR – rodiče a prarodiče čtou dětem v mateřské škole

ÚNOR – dětský karneval na téma „Pohádky“

BŘEZEN – 19. 3. V 15.00 hodin – Velikonoční dílna s rodiči

DUBEN – 27. 4. Čarodějnické rejdění ( sportovní dopoledne)

KVĚTEN – 30. 5. Výlet do ZOO parku Soběhrdy (polodenní)

Bylo

Podzim s Křemílkem a Vochomůrkou

Náš podzim se odehrával spolu se známou dvojicí z pohádek. Poznali jsme tajemství chaloupky z mechu a kapradí. Díky tomu jsme měli možnost objevit krásu podzimních měsíců. Ať už kouzelné zbarvení přírody kolem nás nebo to, jak se naši zvířecí kamarádi připravují na chladnou zimu. Křemílek s Vochomůrkou nám poslaly několik pokladů, nad kterými se nám doslova tajil dech. Žaludy, kaštany na to všechno jsme si díky nim mohli sáhnout a dokonce s tím i vytvářet krásné obrázky.

 

Podzimní dílna „Ježečci z ovoce“

Na začátku listopadu odpoledne jsme se sešli ve školce na naší první tvořivé dílničce s rodiči. Rodiče přišli vybaveni vším potřebným ke tvoření. V úvodu dílničky se děti rodičům předvedly s programem podzimních písní a tanečků. Poté se všichni dali do práce. Po krátkém vysvětlení postupu, jak na to, už všem pod rukama začali vykukovat ježčí tělíčka. Děti dotvořily z drobného ovoce a rozinek ježkovi bodlinky. Všechny ovocné ježečky jsme si vystavili na okně, a druhý den jsme pozvali ostatní třídy ze školky na naši „ježčí výstavu“. Nakonec jsme si na ježečcích z ovoce pochutnali. Mňam!!!

 

Advent

V tento předvánoční čas jsme poznávaly plno nových věcí kolem nás. Hodně jsme si povídaly o vánočních tradicích či nás navštívila známá trojice Čert, Anděl a Mikuláš. Při této návštěvě jsme byly všichni velmi odvážní. Mikuláš nás pochválil, za to jak moc se snažíme, čertík nám pověděl, co bychom měly ještě zlepšit a andílek nám svým pohlazením vykouzlil úsměv na tváři. Také jsme se začaly připravovat na další návštěvu rodičů v naší třídě. Pečlivě jsme trénovaly písničky a básničky pro naší první vánoční besídku. Pro rodiče jsme přichystali velké překvapení v podobě dárečků, ať už vánočních přáníček či našich malých „kamarádů sněhuláků“ z rýže a ponožky.

 

Vánoční Besídka

Pro předvánoční setkání jsme si připravili hudební vystoupení inspirované příběhem zimy. Před rodiči jsme se objevili jako sněhuláčci s barevnými klobouky, které jsme si sami vytvořili. Děti předvedly písničky a básničky. Předvánoční atmosféru dokreslili naši malí kamarádi sněhuláčci, kteří byli nasvíceni vánočními světýlky. Když jsme rodičům rozdali vlastnoručně vyrobené dárečky a popřáli jim krásné svátky, otočili jsme se k našemu vánočnímu stromečku a tam na nás čekalo velké překvapení. Ježíšek nás odměnil za krásnou besídku a nechal nám tam každému malý dáreček. Na závěr příjemného odpoledne jsme si užili pohoštění a s pocitem plným dojmů jsme se pomalu rozešli domů.

 

Zima plná pohádek

 

Rodiče čtou dětem

Během měsíce ledna a února nám do školky přicházely číst či vyprávět pohádky a příběhy některé maminky a babičky. Všechny děti velmi pozorně poslouchaly a další den jsme si přečtenou pohádku opět připomněli. Děti byly na své maminky a babičky „čtenářky“ patřičně pyšné. Všem zúčastněným moc děkují děti i paní učitelky Jelka a Verča!!

 

Pohádkový karneval

Náš první karneval byl ve znamení pohádek a Krtečka a jeho kamarádů. Karnevalové dopoledne začalo společným fotografováním a poté promenádou masek v rytmu hudby ze Šmoulých příběhů. Třídou se tanečním krokem míhali princezny, víly, rytíř, trpaslík, kovboj, krtek, myšky, berušky a další zvířátka. Po soutěžích a tanečním veselí jsme unavení usedli k hostině plné pečených dobrůtek, ovoce a zeleniny od Vás, od maminek. Děkujeme!!! Karneval jsme zakončili průvodem masek po celé mateřské škole.

Rozkvetlé jaro

Velikonoční dílna

Nové roční období Jaro jsme započali poznáváním přírody. Všechno se kolem nás začalo měnit. Na stromech se objevila malá růžová kvítka, tráva se zazelenala a my jsme konečně mohly začít venku pořádně dovádět. Začaly se nám pomalu blížit Velikonoce. Naučili jsme se spousty hezkých básniček i písniček. To co jsme se naučili, jsme mohli předvést na naší Velikonoční dílně. Po programu jsme již mohli začít tvořit! Čekalo nás zdobení slámových věnců do podoby velikonočního zajíčka či ovečky. Stříhali jsme, lepili a kreslili. Pod šikovnýma rukama rodičů a dětí se začali ukazovat veselí zajíčkové a roztomilé ovečky. Nádherné velikonoční věnce nám nejdříve ozdobily třídu a poté udělaly radost dětem doma při oslavě svátku jara.