Nástěnka I. třída

Kulturní akce 2018/2019

Přehled plánovaných kulturních akcí I. třídy pro školní rok 2018/2019. Sledujte prosím i společné akce, které jsou uvedeny na společné nástěnce a aktuální informace ve svých třídách.

BUDE

21.1.2019 v 9:00 budeme mít ve třídě mobilní planetárium s pohádkou pro děti.

PROBĚHLO

28.2.2019  Krtkova párty

Velkou párty pro děti připravil na dnešní den krtek se svými zahradními přáteli. Děti se patřičně oblékly, barevné sukýnky a šatičky, no a malí pánové se producírovali v nažehlených košilkách, nechyběla ani kravata. Počáteční zdráhání bylo brzy zahnáno nenáročným tancem na úvodní písničku „Párty začíná“ a hned potom se děti s nadšením sobě vlastním vrhly do plnění různých úkolů, ve kterých uplatnily svojí pohotovost, rychlost rozhodování a šikovnost. Nakonec si zazpívaly oblíbenou písničku „Mrkvička“. Avšak absolutně největší úspěch mělo závěrečné propíchnutí balónků s drobnými konfetami, které se jako barevné vločky snášely na výskající děti. Odměnou za podané výkony jim byly čokoládové muffinky a ovocné saláty, které před tím samy připravovaly, a také drobné krtkovy dárečky.

30.1.2019   Zimní radovánky

Dnešní den byl opravdu vydařený. Za oknem svítilo sluníčko, na obloze nikde ani mráček, jenom ten sníh chyběl. To nás ale neodradilo a zimní radovánky jsme si vytvořily v naší třídě. Opravdové lyže nahradily ty z papíru a sněhuláka jsme si postavily z papírových koulí. Děti se koulovaly jako na sněhu a nepotřebovaly ani rukavice.

21.1.2019   Mobilní planetárium

Dnes jsme si do školky pozvaly „Mobilní planetárium“, které dětem přivezlo pohádku: „Krtci – co je tam nahoře?“. Prostřednictvím krtka Platóna se děti dozvěděly proč je na Zemi den a noc, proč Měsíc mění na nebi svůj tvar. Děti vleže sledovaly pohádku, která jim byla promítána na kopuli stanu.

V týdnu od 21.ledna nastaly venku velké mrazy, a tak jsme se daly do pokusu s vodou. Chtěly jsme zjistit, jestli ,,mrazík“ v lednici mrazí stejně jako na zahradě.

Naplnily jsme formičky a ozdoby vodou, přidaly koření – badyán, kousky skořice, hřebíček, červené kuličky, větvičky tymiánu a cukrové vločky. Za několik dní jsme vyndaly zamrzlé ozdoby a pověsily na větvičky do vázy ve třídě. Za 3 hodiny se úplně rozpustily. Z ledových ozdob zůstala jenom voda na tácu, koření a ozdoby. Je vidět, že ,,mrazík“ nemá teplo rád.

12.12.2018   Vánoční besídka

Ve středu jsme se i s rodiči sešli na naší první vánoční besídce. Všichni se moc těšili, protože děti chtěly rodičům předvést, co se naučily – básničky a písničky o čertech, ale i o Mikulášovi a vánočním stromečku. I přesto, že se několik dětí hned po nástupu ukrylo do náruče svých rodičů, program se moc líbil. Děti byly odměněny velkým potleskem a na cukroví, které jim maminky připravily si moc pochutnávaly.

Velmi děkujeme rodičům Elenky Vaníčkové a Toníka Mošovského za sponzorské dárky a vážíme si toho.

Přejeme dětem a rodičům radostné prožití vánočních svátků a hodně zdraví v novém roce.

25.10.2018  Podzimní dílna

Tento den proběhla podzimní dílna s rodiči. Děti se moc těšily a rodičům pěkně zazpívaly a zatancovaly. Potom se daly do výroby papírové taštičky pro krtkovy kamarády – myška nebo zajíček. Děti dostaly občerstvení a v taštičce si odnesly ovocnou přesnídávku a malý džus.

Děkujeme p.Kovářové za džusy pro děti.

První den ve školce

Radostné úsměvy, rozpačité očekávání, ale i slzičky, to vše předznamenalo první den v naší oranžové třídě. Většina rodičů využila možnost si se svými dětmi pohrát a tak jim vstup mezi nové kamarády trochu ulehčit. Slzičky brzy vystřídala zvědavost a zkoumání nového prostředí a nových hraček a tam, kde byl pláč příliš silný, pomohla maminka. Děti se po chvilce vzájemného seznamování rozběhly po třídě a jejich typické brebentění okamžitě uvolnilo mírné napětí této výjimečné chvíle v jejich životě.