Nástěnka II. třída

Kulturní akce 2017/2018

Přehled plánovaných kulturních akcí II. třídy pro školní rok 2017/2018. Sledujte prosím i společné akce, které jsou uvedeny na společné nástěnce a aktuální informace ve svých třídách.

BUDE

  •         10.5. divadelní představení „Námořník Bořík na cestě kolem světa“
  •          28.5. závěrečná besídka pro rodiče – 15:00 hod
  •          30.5. dopolední výlet Zoo park Soběhrdy
  •         31.5. Oslava dne dětí dopoledne na zahradě (pro děti)
  •        31.5. 15:00 – 17:00- oslava dětí organizovaná MČ
  •        13.6. pohádková cesta za překvapením (dopolední akce pro děti na rozloučenou)

 

 

BYLO

ZÁŘÍ

Hola, hola, školka volá!

Hlásíme se po prázdninách, plné energie, nových nápadů a těšíme se na všechny kamarády a spoustu nových zážitků. Hned v září to u nás ve školce žije! Seznamujeme se s Malou čarodějnicí, která nás bude doprovázet po celý rok. Prozradila nám, že nás čeká týden plný kouzel z ovoce a zeleniny. Také se těšíme na spoustu krásných výletů, besídek, dílniček a divadélek . Ten nejbližší výlet nás čeká  v Šestajovicích, kde si budeme vyrábět vlastní svíčky. No, máme se na co těšit! Krásný nový školní rok přeje 2.třída

 

ŘÍJEN 

Ve žluté třídě proběhl týdenní projekt „kouzlíme z ovoce a zeleniny“. Po celou dobu nás doprovázela naše Malá čarodějnice s havranem Abraxasem

 

1.den – kouzlíme ze zeleniny – housenka

V pondělí jsme se sešly odpočatí po víkendu s výbornou náladou a chutí do kouzlení. Ráno jsme společně připravovaly zeleninu. Po svačince jsme dostaly svou vlastní kuchařskou čepici, zástěrku a pustily se do kouzlení housenky z okurky, rajčete a salátu. Po vytvoření housenek jsme se přesunuly do herny, kde jsme poznávaly zeleninu všemi smysly (zrak, čich, chuť, hmat). Také jsme si řekly spoustu básniček a hádanek. Na konec jsme si zeleninovou housenku snědly! Mňam mňam

 

2.den – kouzlíme ze zeleniny – kamarád 

V úterý jsme kouzlili také ze zeleniny. Ráno jsme za pomoci paní učitelky krájely mrkev, celer, papriku a tvořily z ní kamarády. Po vytvoření kamarádů nás čekal těžký úkol. Malá čarodějnice potřebovala pomoct spočítat brambory a rozdělit je podle velikosti do pytlů .Všechno jsme zvládly na jedničku! Nakonec jsme si řekly pohádku o bramboře a prohlídly si výrobky, které jsme vytvořily.

 

3. den – kouzlíme z ovoce – kytičky a motýlci 

Ve středu nám nevoněla třída zeleninou, ale ovocem. Čekal nás den plný kouzel a ochutnávek ovoce. Kytičky a motýlky jsme vykouzlily pomocí banánu, mandarinky, pomeranče, kiwi a citronu. Během tvoření jsme se s ovocem seznámily natolik, že jsme ho zvládly poznat i se zavřenýma očima, pouze podle chuti. I všechny hádanky, které pro nás Malá čarodějnice vymyslela jsme zvládly! Za odměnu, jsme si mohly plnou mísu ovoce sníst! Mňam!

 

4.den – kouzlíme z ovoce a zeleniny

Ráno jsme kouzlily podzimní strom z ovoce a zeleniny. Barevné lístky jsme vytvořily z paprik (zelené, červené i žluté), kmen jsme udělaly z mrkve a nezapomněly jsme ani na sluníčko, které jsme vytvořily z citronu. Protože už jsme se s ovocem i zeleninou během týdne seznámily , nedělalo nám problém poznat, co patří do ovocné misky a co do zeleninové. Konec dne jsme zakončily veselými písničkami a tanečkem „měla babka, čtyři jablka“.

 

5.den – kouzlíme z ovoce – duha, ovocný nápoj a jablečný závin 

V pátek jsme si zahrály na opravdové kuchaře! Ráno jsme společně připravovaly jablečný závin. Strouhaly jsme jablíčka, sypaly skořici, rozinky a další ingredience. Potom jsme hotový závin odnesly do kuchyně, kde nám ho paní kuchařky upekly. Také jsme společně vytvořily velkou ovocnou duhu, kterou jsme i společně snědly. Z ovoce, které nám zbylo, jsme připravily ovocný nápoj, který jsme pily k jablečnému závinu. Celý týden plný kouzel se nám moc moc líbil!

Advent ve školce 

Adventní doba ve školce je plná písniček, básniček, koled, barevných papírů a třpytek. Přivoláváme vánoce vůní pečených perníčků, cinkáním rolniček a dopisy Ježíškovi.

Děti se s radostí učí vánoční koledy i básničky.

Teď je před námi  Mikuláš a stříbrná a zlatá adventní neděle. Děti to mají dobře spočítané, otevírají okénka adventních kalendářů a netrpělivě čekají na den D.

My se jim snažíme celý adventní čas přiblížit i z jiného než toho komerčního – dárkového „Ježíška“.  Vyprávíme si příběhy o lásce a kamarádství, kreslíme svá přání a nasáváme vánoční atmosféru.

Vše vyvrcholí ve středu 7. prosince, kdy chystáme besídku pro rodiče a možná přivoláme i Ježíška.

Za celou mateřskou školu, děti a zaměstnance Vám všem přejeme klidné prožití vánočních svátků a vše nejlepší do nového roku 🙂

Leden Vítáme Vás v novém roce 2018 ! přejeme Vám, aby celý rok byl plný sluníčka, radosti, veselých zážitků a úsměvů na líčku! 🙂

 

Únor
KARNEVAL
20.2. se v naší žluté třídě uskutečnil karneval plný kouzel. Po celý den se ve třídě proháněli samí kouzelníci a kouzelnice. Zahráli jsme si různé soutěže, udělali si pořádnou kouzelnickou diskotéku a zakončili jsme to hostinou, kterou pro nás připravily hodné maminky. Děkujeme!

 

NÁVŠTĚVA TĚLOCVIČNY 
22.2. jsme navštívili tělocvičnu v základní škole Nad Přehradou. Na zahřátí jsme si zahráli na babu. Poté jsme si zaskákali na trampolíně, zdolali překážkovou dráhu a za odměnu jsme se pohoupali na kruzích.

 

Březen

 

VELIKONOČNÍ DÍLNA
26.3 jsme ve třídě připravili velikonoční dílnu. Rodiče jsme přivítali pásmem písniček a básniček a poté jsme se pustili do výroby velikonoční slepičky. Každý si mohl vyrobit svou vlastní slepičku podle své libosti. Kdo měl slepičku hotovou, mohl se odměnit sladkou tečkou u našeho „rautu“ , který pro nás opět připravily naše hodné maminky. Děkujeme!

 

Duben

 

VÝLET DO ŠESTAJOVIC 
10.4 jsme se s naší žlutou a čtvrtou zelenou třídou vypravili na výlet do Šestajovic. Ráno jsme se všichni sešli ve výborné náladě, nasadili jsme si naše nové třídní žluté kšiltovky a usedli do autobusu. Na místě nás čekala výroba mýdla a sypání koupelové soli. Na závěr jsme se prošli po mini ZOO, kde bylo spoustu krásných domácích zvířátek. Výlet se nám moc líbil  a už se moc těšíme na další!

 

SLET ČARODĚJNIC A ČARODĚJŮ 
26.4. k nám do třídy přiletělo plno čarodějnic a čarodějů! Celý den jsme kouzlili, tancovali, soutěžili a nechyběla na závěr ani pořádná čarodějnická hostina!