Nástěnka II. třída

Kulturní akce 2017/2018

Přehled plánovaných kulturních akcí II. třídy pro školní rok 2017/2018. Sledujte prosím i společné akce, které jsou uvedeny na společné nástěnce a aktuální informace ve svých třídách.

BUDE

  •         10.5. divadelní představení „Námořník Bořík na cestě kolem světa“
  •          28.5. závěrečná besídka pro rodiče – 15:00 hod
  •          30.5. dopolední výlet Zoo park Soběhrdy
  •         31.5. Oslava dne dětí dopoledne na zahradě (pro děti)
  •        31.5. 15:00 – 17:00- oslava dětí organizovaná MČ
  •        13.6. pohádková cesta za překvapením (dopolední akce pro děti na rozloučenou)

 

 

BYLO

ZÁŘÍ

Hola, hola, školka volá!

Hlásíme se po prázdninách, plné energie, nových nápadů a těšíme se na všechny kamarády a spoustu nových zážitků. Hned v září to u nás ve školce žije! Seznamujeme se s Malou čarodějnicí, která nás bude doprovázet po celý rok. Prozradila nám, že nás čeká týden plný kouzel z ovoce a zeleniny. Také se těšíme na spoustu krásných výletů, besídek, dílniček a divadélek . Ten nejbližší výlet nás čeká  v Šestajovicích, kde si budeme vyrábět vlastní svíčky. No, máme se na co těšit! Krásný nový školní rok přeje 2.třída

 

ŘÍJEN 

Ve žluté třídě proběhl týdenní projekt „kouzlíme z ovoce a zeleniny“. Po celou dobu nás doprovázela naše Malá čarodějnice s havranem Abraxasem

 

1.den – kouzlíme ze zeleniny – housenka

V pondělí jsme se sešly odpočatí po víkendu s výbornou náladou a chutí do kouzlení. Ráno jsme společně připravovaly zeleninu. Po svačince jsme dostaly svou vlastní kuchařskou čepici, zástěrku a pustily se do kouzlení housenky z okurky, rajčete a salátu. Po vytvoření housenek jsme se přesunuly do herny, kde jsme poznávaly zeleninu všemi smysly (zrak, čich, chuť, hmat). Také jsme si řekly spoustu básniček a hádanek. Na konec jsme si zeleninovou housenku snědly! Mňam mňam

 

2.den – kouzlíme ze zeleniny – kamarád 

V úterý jsme kouzlili také ze zeleniny. Ráno jsme za pomoci paní učitelky krájely mrkev, celer, papriku a tvořily z ní kamarády. Po vytvoření kamarádů nás čekal těžký úkol. Malá čarodějnice potřebovala pomoct spočítat brambory a rozdělit je podle velikosti do pytlů .Všechno jsme zvládly na jedničku! Nakonec jsme si řekly pohádku o bramboře a prohlídly si výrobky, které jsme vytvořily.

 

3. den – kouzlíme z ovoce – kytičky a motýlci 

Ve středu nám nevoněla třída zeleninou, ale ovocem. Čekal nás den plný kouzel a ochutnávek ovoce. Kytičky a motýlky jsme vykouzlily pomocí banánu, mandarinky, pomeranče, kiwi a citronu. Během tvoření jsme se s ovocem seznámily natolik, že jsme ho zvládly poznat i se zavřenýma očima, pouze podle chuti. I všechny hádanky, které pro nás Malá čarodějnice vymyslela jsme zvládly! Za odměnu, jsme si mohly plnou mísu ovoce sníst! Mňam!

 

4.den – kouzlíme z ovoce a zeleniny

Ráno jsme kouzlily podzimní strom z ovoce a zeleniny. Barevné lístky jsme vytvořily z paprik (zelené, červené i žluté), kmen jsme udělaly z mrkve a nezapomněly jsme ani na sluníčko, které jsme vytvořily z citronu. Protože už jsme se s ovocem i zeleninou během týdne seznámily , nedělalo nám problém poznat, co patří do ovocné misky a co do zeleninové. Konec dne jsme zakončily veselými písničkami a tanečkem „měla babka, čtyři jablka“.

 

5.den – kouzlíme z ovoce – duha, ovocný nápoj a jablečný závin 

V pátek jsme si zahrály na opravdové kuchaře! Ráno jsme společně připravovaly jablečný závin. Strouhaly jsme jablíčka, sypaly skořici, rozinky a další ingredience. Potom jsme hotový závin odnesly do kuchyně, kde nám ho paní kuchařky upekly. Také jsme společně vytvořily velkou ovocnou duhu, kterou jsme i společně snědly. Z ovoce, které nám zbylo, jsme připravily ovocný nápoj, který jsme pily k jablečnému závinu. Celý týden plný kouzel se nám moc moc líbil!

Advent ve školce 

Adventní doba ve školce je plná písniček, básniček, koled, barevných papírů a třpytek. Přivoláváme vánoce vůní pečených perníčků, cinkáním rolniček a dopisy Ježíškovi.

Děti se s radostí učí vánoční koledy i básničky.

Teď je před námi  Mikuláš a stříbrná a zlatá adventní neděle. Děti to mají dobře spočítané, otevírají okénka adventních kalendářů a netrpělivě čekají na den D.

My se jim snažíme celý adventní čas přiblížit i z jiného než toho komerčního – dárkového „Ježíška“.  Vyprávíme si příběhy o lásce a kamarádství, kreslíme svá přání a nasáváme vánoční atmosféru.

Vše vyvrcholí ve středu 7. prosince, kdy chystáme besídku pro rodiče a možná přivoláme i Ježíška.

Za celou mateřskou školu, děti a zaměstnance Vám všem přejeme klidné prožití vánočních svátků a vše nejlepší do nového roku 🙂

Leden Vítáme Vás v novém roce 2018 ! přejeme Vám, aby celý rok byl plný sluníčka, radosti, veselých zážitků a úsměvů na líčku! 🙂

 

Únor
KARNEVAL
20.2. se v naší žluté třídě uskutečnil karneval plný kouzel. Po celý den se ve třídě proháněli samí kouzelníci a kouzelnice. Zahráli jsme si různé soutěže, udělali si pořádnou kouzelnickou diskotéku a zakončili jsme to hostinou, kterou pro nás připravily hodné maminky. Děkujeme!

 

NÁVŠTĚVA TĚLOCVIČNY 
22.2. jsme navštívili tělocvičnu v základní škole Nad Přehradou. Na zahřátí jsme si zahráli na babu. Poté jsme si zaskákali na trampolíně, zdolali překážkovou dráhu a za odměnu jsme se pohoupali na kruzích.

 

Březen

 

VELIKONOČNÍ DÍLNA
26.3 jsme ve třídě připravili velikonoční dílnu. Rodiče jsme přivítali pásmem písniček a básniček a poté jsme se pustili do výroby velikonoční slepičky. Každý si mohl vyrobit svou vlastní slepičku podle své libosti. Kdo měl slepičku hotovou, mohl se odměnit sladkou tečkou u našeho „rautu“ , který pro nás opět připravily naše hodné maminky. Děkujeme!

 

Duben

 

VÝLET DO ŠESTAJOVIC 
10.4 jsme se s naší žlutou a čtvrtou zelenou třídou vypravili na výlet do Šestajovic. Ráno jsme se všichni sešli ve výborné náladě, nasadili jsme si naše nové třídní žluté kšiltovky a usedli do autobusu. Na místě nás čekala výroba mýdla a sypání koupelové soli. Na závěr jsme se prošli po mini ZOO, kde bylo spoustu krásných domácích zvířátek. Výlet se nám moc líbil  a už se moc těšíme na další!

 

SLET ČARODĚJNIC A ČARODĚJŮ 
26.4. k nám do třídy přiletělo plno čarodějnic a čarodějů! Celý den jsme kouzlili, tancovali, soutěžili a nechyběla na závěr ani pořádná čarodějnická hostina!

ZÁVĚREČNÁ BESÍDKA

28.5. jsme uspořádali závěrečnou besídku. Přišlo se podívat spousta maminek, tatínků, sestřiček, bratříčků, dědečků i babiček. Přivítali jsme je jarním pásmem básniček, písniček a také jsme jim zatancovali. Po vystoupení, jsme rozdali každé mamince dárek k svátku, který jsme pro ně vyrobili. Za odměnu na nás čekala veliká hostina plná sladkých dobrůtek, které pro nás maminky připravily. Děkujeme!

FARMA PARK SOBĚHRDY

30.5 jsme uspořádali náš poslední výlet ve školním roce 2018 do Farmaparku Soběhrdy. Počasí nám přálo, a tak jsme hned ráno vyrazili autobusem společně s modrou třídou na výlet. Hned co jsme vystoupili, jsme si snědli svačinku, abychom měli dostatek síly! Viděli jsme pštrosy Emu, prasátka, oslíky, kozy, berany, buvola, lamy a spoustu dalších zvířátek. Jako odměna na nás čekala veliká trampolína, na které jsme se pořádně vyřádili! Potom už jsme se těšili zpátky do školičky na výborný obídek!

NÁVŠTĚVA SENIORŮ

Ve čtvrtek 7.6 jsme byli potěšit babičky a dědečky z domova seniorů v Janovské ulici. Společně jsme jim zatancovali taneček na písničku  Standy Hložka a Petra Kotvalda Holky z naší školky. Po tanečku jsme si zasoutěžili, zazpívali s harmonikou a osvěžili se výbornou zmrzlinou. Těšíme se na další setkání!