Nástěnka II. třída

Kulturní akce 2018/2019

Přehled plánovaných kulturních akcí II. třídy pro školní rok 2018/2019. Sledujte prosím i společné akce, které jsou uvedeny na společné nástěnce a aktuální informace ve svých třídách.

Co nás čeká?

Září : PROJEKT -„Hrajeme si a tvoříme z keramické hlíny“

Seznámení se skřítkem Lískáčkem

Říjen : PROJEKT-„My jsme malí muzikanti“

Listopad:  6.11. Celodenní výlet Staré hrady

Prosinec: 12.12. Vánoční besídka s rodiči

Leden: Den hraček

Únor: Karneval

Březen: Velikonoční dílna – tvoření z keramické hlíny s rodiči

Duben: Velikonoční nadílka

Květen : Zahradní slavnost

Celodenní výlet do ZOO a Dinoparku Plzeň

Červen: Sportovní dopoledne

Proběhlo:

Září:

„Tak a jsou z nás druháci!“ V září jsme se s dětmi přivítali v novém školním roce, kterým nás bude provázet skřítek Lískáček. Dlouho jsme nevěděli, jak skřítek vypadá, ale jednoho dne jsme ho potkaly venku mezi borovicemi, a tak začala naše cesta pohádkami. Ale nejen to. Začali jsme si také hrát s keramickou hlínou. Mačkali jsme, tiskali. Poznávali jsme, co všechno jde vlastně s takovou hlínou dělat.

Říjen:

V říjnu jsme se spolu s Lískáčkem seznámili s pohádkou O Veliké řepě. Zahráli jsme si divadélko a spoustu dalšího. V pohádce nás ale zaujalo hraní na hudební nástroje a tak jsme začali hrát na flétničku.

Listopad:

Všude okolo nás

V listopadu jsme se vydali poznávat pohádkové bytosti do Starých hradů. Společně se žlutou třídou jsme se setkali s draky, čerty, princeznami, ale také spoustou krásných skřítků. Po prohlídce sklepení a půdy jsme si dali výborný oběd řízek a brambory.

Prosinec:

Prosinec byl plný kouzelných okamžiků. Nejdříve nás navštívili Čert, Anděl a Mikuláš. Ti nám přinesli plno dobrot.

Čertí Besídka

Celý prosinec jsme se pilně připravovali na již druhou Vánoční besídku. Tentokrát jsme se rozhodli udělat z naší třídy tzv. „Peklíčko“. Sehnali jsme si ocasy, rohy, kožichy a besídka mohla začít. Tancovali jsme kolem pekelného ohně, zpívali a radovali se. Po tomto čertovském veselí jsme všichni společně poseděli při svitu vánočních světýlek a pochutnávali si na Vánočním cukroví.