Nástěnka III. třída

Kulturní akce 2018/2019

Přehled plánovaných kulturních akcí III. třídy pro školní rok 2018/2019. Sledujte prosím i společné akce, které jsou uvedeny na společné nástěnce a aktuální informace ve svých třídách.

Co nás čeká?

28.2.- Návštěva výuky v ZŠ Nad Přehradou (pouze   předškoláci)

5.3.- Tvořivá dílna v 15.00h.

7.3.- knihovna Petrovice

11.3.- divadlo „Oskárek v pohádkové knížce“

27.3.- Tělocvična v ZŠ Nad Přehradou

8.4.- divadlo „Hody doprovody“

9.4.- dopolední výlet letiště Václava Havla

17.4.- tělocvična v ZŠ Nad Přehradou

24.4.- tělocvična v ZŠ Nad Přehradou

14.5.- sportovní olympiáda

16.5.- celodenní výlet ZOO a dinopark v Plzni

20.5.- divadlo „Šípková Růženka“

23.5.- závěrečná besídka v 15:00 hod.

3.6.- oslava dne dětí na zahradě (dopolední akce)

? – návštěva cukrárny

ZÁŘÍ:

Vítáme Vás po prázdninách! Začíná nám nový školní rok a s ním nás bude doprovázet náš kamarád FERDA MRAVENEC – práce všeho druhu. Připravili jsme pro Vás a vaše dětičky velice bohatý program na celý školní rok plný zábavy! Už se moc těšíme!

6.9.2018
Hned první týden po prázdninách nás ve čtvrtek čekal první plavecký výcvik. Jeli jsme autobusem, který nás dovezl na zastávku nedaleko plaveckého bazénu. Tam na nás čekaly moc hodné paní plavčice, které si nás rozdělily do tří skupin. Po plavání na nás čekala sladká odměna. Všem se nám první hodina moc moc líbila a těšíme se na další!

19.9.2018
Ve středu nás přijeli navštívit páni policisti se svým pejskem. Ukázali nám, co vše pejsek umí a jak ho cvičí. Všichni jsme se pozorně dívali a poslouchali. Na konci jsme si mohli za odměnu pejska opatrně pohladit za dohledu pána policisty.

Během měsíce ZÁŘÍ jsme také oslavili spoustu narozenin, svátků a udělali si krásné oslavy s výbornými dortíky, za které moc děkujeme hodným maminkám! 🙂

ŘÍJEN

3.10.2018
Ve středu jsme si vzali batůžky se cvičebním úborem , a vydali se do základní školy Nad Přehradou do tělocvičny. Tam si pro nás naše hodné paní učitelky připravily zábavné hry a cvičení. Také jsme se učili pojmenovat různé nářadí a náčiní, které jsme v tělocvičně viděli. Moc se nám ve škole v tělocvičně líbilo!

22.10.

jsme v naší žluté třídě uspořádali již třetí podzimní tvořivou dílnu spojenou s malou besídkou. Na začátku jsme všechny přivítali podzimním pásmem básniček, písniček a tanečků. Poté jsme se pustili do vyrábění podzimních věnců, které jsme vyráběli z nasbíraných plodů, vylisovaného listí a různých podzimních odzdob. Kdo měl věnec hotový si za odměnu mohl ochutnat dobrůtky, které pro nás maminky připravily. Děkujeme!

23.10.

Jsme společně vyrazili do Šestajovic, kde už to všichni známe. Tentokrát jsme ale poprvé vyráběli krásný věnec, nalévali vosk do skořápek a naplnili si látkový pytlíček vonnou levandulí. Na konec jsme se podívali na domácí zvířátka a jeli zpátky do školky na obídek.

22.-26.10 října 
V tomto týdnu u nás ve třídě proběhl projekt  „práce všeho druhu“
– Pondělí- Ferda pekař
V pondělí jsme si zahráli na pekaře a pekli muffinky, které jsme odpoledne dali ochutnat na besídce maminkám a tatínkům
– Úterý – Ferda Šikula 
Jsme jeli na výlet do Šestajovic kde jsme tvořili různé výrobky z mýdla, vosku a z přírodnin vyrobili svícen
– Středa – Ferda Kutil 
Děti zatloukaly hřebíky do prkýnka, následně k němu vytvořily papírové křídla a vznikl nám krásný motýlek.
– Čtvrtek – Ferda zahradník  a sportovec 
Jsme si zahráli na zahradníčky. Každý si zasadil svojí kytičku do květináče, který jsme si ozdobili ubrouskovou technikou a barvami
– Pátek – Ferda keramik
Poslední den jsme zakončili tvořením kytičky z keramické hlíny.

Listopad

Úterý 6.listopad

S modrou třídou jsme vyrazili na celodenní výlet staré Hrady hrad a zámek. Navštívili jsme palác plný skřítků, kde našla domov veselá partička skřítků Tvoříčků a Ničemníčků. Ve vodnickém království ná přivítala rodinka vodnického krále Škebly II. a princezny Ráchandy, navštívili jsme  domácnost starohradského obra Zelijáše, ledové království se zimním králem, pánem mrazu a ledu, Mínusem Celsiusem IV.  Dále sluj velkého ochočeného draka Třífrňáka z lesního království, pohádkovou hladomornu a mnoho dalšího. Nakonec jsme se podívali na hradní pohádkovou půdu plnou krásných věcí, opředených letitými pavučinami. Zabydleli ji čarodějnice různých kategorií a kouzlobabky, pravá starohradská strašidla, strašidýlka a také pěkně vykutálení skřítkové. Po dlouhé a zábavné prohlídce nás čekal výborný oběd v podobě kuřecí polévky a řízku s brambůrkama. Poté na nás čekal náš autobus a v odpoledních hodinách jsme se vrátili zpátky do školky, kde na nás u autobusu čekali maminky a tatínci.

Středa 7.listopadu

Ve středu jsme opět vyrazili do tělocvičny v ZŠ Nad Přehradou. Tentokrát jsme necvičili na žebřinách ani na kruzích, ale využili jsme velikého prostoru a pořádně si zaběhali! Zahráli jsme si na honěnou, závodili jsme jako draci, zahráli si zlatou bránu a hru na medvěda. Potom zazvonil zvonek, převlékli jsme se a vyrazili do lesoparku pozorovat krásný podzim.

PROSINEC

Úterý 4.12
Prosinec jsme přivítali  výletem na Karlštejn do muzea betlémů. Jeli jsme hned brzy ráno autobusem společně se zelenou třídou. Při příjezdu nám sice nepřálo počasí, ale pak na nás čekalo krásné voňavé přivítání v podobě  čerstvě napečených perníkových betlémů a spousta dalších, například vyřezávaných ze dřeva, z vosku, cukru nebo chleba. Přímo pod střechou jsme viděli Karlštejnský královský betlém (největší loutkový betlém v české republice). V nejnižší části domu jsme navštívili dvě podlaží barokních sklepení kde jsme mohli vidět tajemnou postavu Bílé paní. Dopoledne uteklo jako voda a na nás ještě čekala sladká odměna v podobě palačinek s ovocem a šlehačkou – MŇAM! Výlet se všem moc líbil a domů jsme si odvezli jako dárek vánoční ozdobu s vlastním jménem.

Středa 5.12
Hned druhý den po výletě nás ve školce čekala mikulášská besídka. Netrpělivě jsme čekali a dočkali jsme se! Do třídy nám přišel krásný anděl, Mikuláš a čert. Mikuláš vyndal svou knihu hříchů, která prozradila vše, co by někteří uličníci neměli už v dalším roce dělat. Děti slíbili čertíkovi, že už špatné skutky nikdy neudělají. Zarecitovali básničku, zazpívali písničku a od Anděla dostali krásný čokoládový adventní kalendář.

Pondělí 10.12
v Pondělí se ve školce uskutečnil Vánoční koncert – Jak jsi krásné neviňátko. Společně jsme si zazpívali spoustu krásných vánočních koled obohacených o méně obvyklé hudební nástroje jako vozembouch, pastýřský roh, niněra či předchůdce klarinetu zvaný chalumeau.

Úterý 11.12
Za hojné účasti rodičů, prarodičů a sourozenců se uskutečnila tradiční vánoční besídka. Společně jsme si zazpívali koledy za doprovodu klavíru a kytary a dalších hudebních nástrojů. Po vystoupení na nás čekala ochutnávka cukroví a dalších dobrot, které pro nás hodné maminky připravily. Děkujeme

Středa 12.11
Hurááá dočkali jsme se!
Protože jsme se celý rok moc snažili,hodný Ježíšek na nás nezapomněl. Ráno jsme Ježíškovi nakreslili obrázek, řekli básničku a abychom ho nerušili, šli jsme se proběhnout ven. Po příchodu do školky jsme v šatně netrpělivě čekali na zvoneček a dočkali jsme se! Pod stromečkem nám nechal spoustu krásných dárečků. Ten největší dáreček je náš nový doktorský koutek. JEŽÍŠKU DĚKUJEME!!

LEDEN

Středa 9.2 – Nový rok jsme odstartovali sportovně! Opět jsme navštívili tělocvičnu v ZŠ Nad Přehradou. Vždy si naplno užijeme velikého prostoru a spoustu cvičebních pomůcek a náčiní. V tělocvičně nás to moc baví!

21.-25.1 – V tomto týdnu jsme ve třídě kouzlili s vodou, párou a ledem. Ukázali jsme si, jak vznikne pára, jak se voda po čase vypaří z kelímku. Vytvořili jsme si vodní lupu pod kterou jsme pozorovali různé předměty. Vyzkoušeli jsme si, co dokáže sůl s ledem a proč se led díky soli rozpustí. Vysvobozovali jsme zvířátka z doby ledové a poslední den jsme si vytvořili domácí vanilkovou zmrzlinu. Moc jsme si to užili!

PLAVECKÝ VÝCVIK
Celé první pololetí jsme pravidelně navštěvovali plavecký bazén v Hostivaři. Protože jsme plná třída šikovných dětí, rozhodly jsme se, že budeme jezdit MHD.  Na hlavičkách jsme měli krásné žluté čepice, aby nás paní učitelky v autobuse lépe viděly a spočítaly. V šatničce jsme si zavedli pravidla s oblékáním a bezpečností při pobytu u bazénu – a tam už na nás vždy čekaly moc hodné paní plavčice. Naučili nás spoustu nových cvičení ve vodě – vydechovat do vody bubliny, plavat na bříšku, skočit do vody, plavat na zádech a to nejhlavnější – MÍT RADOST Z VODY! A to se jim povedlo!
Čtvrtek 31.1.- jsme byli se školkou na poslední hodině plavání, kde jsme dostali mokré vysvědčení a paní učitelky nám každému rozdaly zlaté (sladké) medaile. Moc moc děkujeme za krásný plavecký pul rok 🙂

ÚNOR

Začátek měsíce jsme ve školce přivítali krásným divadýlkem „zvířátka a loupežníci“. Byla to legrace a moc jsme si to užili!
Středa 6.2. – ve středu jsme s předškolními dětmi navštívily Základní školu Nad Přehradou. Tam měly možnost nahlédnout do prvních tříd a vyzkoušet si, jaké to je být „nanečisto“ prvňáčkem. Dětem se to moc líbilo a odešly i s krásným dárečkem od prvňáčků. Moc děkujeme!

Ve čtvrtek 14.2 se v naší třídě konal veselý karneval. Sešla se velká spousta hmyzích zvířátek – mravenečci, berušky, kobylky, brouk Pytlík a další. Soutěžili jsme, tančili, mlsali dobrůtky a užívali si přítomnosti jeden druhého. Celá akce byla velmi vydařená a děti si karnevalové dopoledne velmi užily! Moc děkujeme maminkám za pohoštění!

Středa 27.2. Ve středu jsme s dětmi brzy ráno jely autobusem do Toulcova dvora. Tam na nás čekal moc hezký program o tom, co dělají zvířátka v zimě a co je zimní spánek, která zvířátka v zimě spí a se kterými se můžeme v zimě potkat, zahráli jsme si hru na zimní spáče a nepáče, seznámili jsme se s nejběžnějšími stopami zvířat a sami si je vyzkoušeli vystopovat. Nakonec jsme si vyrobili svůj vlastní zápisník, který nám pomůže poznat stopy v přírodě.

BŘEZEN

Čtvrtek 7.3
Vyrazili jsme do knihovny do Petrovic. Paní knihovnice nás velmi mile přivítala a seznámila nás nejen s prostředím knihovny, ale také se spoustou krásných knížek. Dozvěděli jsme se, jak se máme o knížky starat, a také nám paní knihovnice vyprávěla kouzelnou pohádku o skřítcích knihovníčcích. Každý z nás dostal na památku záložku do své oblíbené knížky.

Odpolední návštěva domova seniorů
Na jaro se určitě těší i všichni senioři z Klubu seniorů v DPS v Janovského ulici. Se svým pásmem písniček a básniček jsme u nich odstartovali hezké odpoledne určené především k MDŽ a vítání jara. Po našem vystoupení jsme společně se seniory sledovali program záchranné stanice Penthea o tajemných sovách. Program byl doprovázen prohlídkou živých soviček, které jsme si mohli všichni i pohladit. Za odměnu jsme si všichni odnesli obrázky sov.