Nástěnka III. třída

Kulturní akce 2017/2018

Přehled plánovaných kulturních akcí III. třídy pro školní rok 2017/2018. Sledujte prosím i společné akce, které jsou uvedeny na společné nástěnce a aktuální informace ve svých třídách.

Proběhlo

 

 

První dny v MŠ

 

Po prázdninách 4. září jsme se všichni i s novými kamarády sešli v naší oranžové třídě.

Hned v pátek dopoledne jsme se vypravili na hřiště ZŠ Křimická, kde probíhal „Branně – bezpečnostní den“. Policejní sbor nám předvedl ukázku práce s koňmi a psy. Mohli jsme si vyzkoušet i neprůstřelné vesty a vyfotit se na krásné policejní motorce.

Na konec jsme se ještě zastavili u požárnického auta, který nám i s jeho vybavením předvedl jeden z přítomných požárníků.

 

18.10. 2017 Záložka do knížky – společné odpoledne – přítomno 26 dětí + rodiče

 

Od rána si děti do školky nosily svoje oblíbené knížky. Dopoledne si společně o nich povídaly.

Odpoledne bylo pro rodiče i děti připraveno posezení s knížkou.

Pro navození atmosféry děti zazpívaly písničku o pastelkách, kterými malují pohádky. Potom řešily malý pohádkový kvíz, který jim poslal Večerníček. Na všechny otázky děti správně odpověděly.

Na závěr se posadily ke svým rodičům a společně si začali skládat a tvořit své záložky.

Výsledek jejich práce byl úžasný. Do knížek si děti zakládaly různá zvířátka.

Po dobré práci si děti daly zaslouženou odměnu – bábovky.

 

 

31.10.2017  Polodenní výlet  – Hvězdárna Ondřejov

 

Poslední říjnový den nás autobus odvezl do Ondřejova, kde jsme měli domluvenou prohlídku hvězdárny včetně venkovního areálu. Průvodce pan Bezouška svým vyprávěním o vesmíru, planetách i dalekohledech nás všechny velmi zaujal. Zmínil se také o plyšovém krtečkovi, který cestoval s americkým kosmonautem do vesmíru a který rovněž navštívil tuto hvězdárnu.

Děti měly možnost podívat se do malého dalekohledu. Velkým překvapením byl na závěr prohlídky obrovský dalekohled, který před několika lety patřil mezi největší v Evropě.

Pro nás všechny byla návštěva hvězdárny velkým zážitkem, na který rádi budeme vzpomínat.

Děti dostaly na památku pohled z hvězdárny.

 

6.11. – 10.11.2017   Výroba papíru

 

V tomto týdnu se děti seznamovaly s ruční výrobou papíru. Nejvíc práce čekalo na děti hned na začátku – musely natrhat novinový papír na malé kousky a to se některé děti musely moc snažit. Zabralo to hodně času a nakonec byla z toho veliká hromada. Pak následovalo máčení ve vodě a rozmixování vzniklé hmoty na papírovou kaši. Potom děti každý sám hmotu naběračkou naléval do připravených rámečků a uhladil válečkem. Sledovaly jsme s dětmi, jak papírová hmota vysychá a mění barvu. Z ručního papíru si děti vystřihnou vánoční ozdobu na stromeček.

Děkujeme velmi za pomoc rodičům Viktora (zakoupení rámečků) a Evičky (připevnění síťoviny na rámečky).

 

9.11.2017  Návštěva tělocvičny v ZŠ Nad Přehradou

 

Využily jsme nabídky a šly jsme si s dětmi zacvičit do tělocvičny. Dětem se zde velmi líbilo, hlavně velký prostor na proběhnutí, hru, závody ve družstvech, lezení, skákání a házení do dálky.

Děti byly spokojené a další návštěva bude zase v lednu po vánocích.

 

14.11.2017  Návštěva tiskárny ,,Daniel“

 

V rámci našeho projektu ,,Veselý rok s pohádkou“ jsme se byly s dětmi podívat v tiskárně ,,Daniel“ v Petrovicích. Pan Krejčík nás po skupinkách provedl a seznámil, co všechno se zde tiskne, co který tiskařský stroj dovede (tisk černý, barevný, řezačka,…). Děti byly poučeny o bezpečnosti, takže se opravdu jen dívaly, pouze u jednoho stroje si mohly šlápnout do pedálu.

Na památku nám na laserové tiskárně vytiskly pro všechny děti obrázek Magdičky  z pohádky ,,Byla jednou koťata“.

 

28.11.2017   Výlet na zámek Karlova Koruna

 

,,Vánoce letem světem“ – tak se jmenovala dnešní prohlídka. Děti si prohlédly slavnostně vyzdobené komnaty a poznaly, jak se slaví vánoce v různých zemích světa. Na závěr prohlídky dostaly děti hádanku na oblíbenou pohádku, kterou uhodly. Na památku si děti odnesly domů malý dáreček.

 

 

4.12. Návštěva u seniorů

 

Dne 4.12. jsme navštívily s dětmi Dům s pečovatelskou službou v Janovské ul. Veselými písničkami a básničkami jsme potěšily přítomné seniory a navodily tu správnou předvánoční atmosféru. Za odměnu našly děti pod vánočním stromečkem mikulášský balíček, ze kterého měly velkou radost.

 

12.12.2017    Vánoční besídka

 

Na vánoční besídku se děti velmi těšily. Veselými písničkami a říkankami připomněly návštěvu Mikuláše a čerta ve školce. Jako překvapení děti nacvičily zimní pohádku ,,O stromečku“, která navodila tu správnou atmosféru.

Za městskou část Praha 15 se besídky zúčastnil i pan starosta M. Wenzl a paní Nejedlíková. Přítomným rodičům a dětem popřál veselé vánoce a hodně zdraví v Novém roce 2018. Děti dostaly od p. starosty malý dáreček – vánoční čokoládky. Na závěr si děti pochutnaly na dobrém cukroví a pohoštění, které maminky připravily. Všem maminkám moc děkujeme a těšíme se na další společné setkání v novém roce.

10.1.2018  Návštěva v ZŠ

 

V lednu jsme s předškoláky navštívili 1.třídu v ZŠ Nad Přehradou. Paní uč.Lhotová nám s dětmi předvedla, co se už prvňáčci naučili z matematiky a českého jazyka. Naše děti se také zapojily a ukázaly, že umí dobře počítat, ale i vymyslet hodně slov na danou hlásku. Vyzkoušely si také napsat křídou  na tabuli písmenko svého jména. Děti si na památku vybraly malý dáreček, které pro ně školáci vyrobili.

 

15.1.2018  Mobilní planetárium

 

Na dnešní den se děti velmi těšily. Již předtím jsme si začaly vyprávět o vesmíru, planetách a hvězdných znameních. Uvnitř kopule mobilního planetária si  děti lehly a zhlédly pěknou pohádku o tom ,,Jak měsíc putoval ke sluníčku“. Atmosféra byla dokonalá a děti byly opravdu pozorné. Po skončení pohádky měly děti hodně otázek a překvapily i paní Velebovou, co už věděly a na co se ptaly. Děti dostaly omalovánky na téma hvězdná znamení.

 

23.1.2018  Vánoční soutěž

 

Na vánoční besídce , které se zúčastnil pan starosta Milan Wenzl, byla vyhlášena vánoční soutěž. Z naší třídy se zúčastnilo 8 dětí. Paní Nejedlíková z Městského úřadu Praha 15 dnes přinesla pro tyto děti sladkou odměnu. Tři nejhezčí obrázky vybral pan starosta a paní Nejedlíková předala dětem diplomy a dárečky: 1.místo – Tobiáš Hajs, 2.místo – Magda Žibřidová, 3.místo – Daniel Bizinskij.

Gratulujeme všem zúčastněným dětem.

 

25. ledna 2018  Návštěva tělocvičny v ZŠ Nad Přehradou

 

Konec měsíce se blíží, a tak jsme si šly s dětmi zacvičit do velké tělocvičny. Děti využily velký prostor, aby se pořádně proběhly. Vyzkoušely si dovednosti na žebřinách, podobně jako hasiči, skluzavku a rychlé přeskoky dílů švédské bedny. Na závěr děti házely tenisovým míčkem do dálky. Hodina cvičení nám všem velmi rychle utekla.