Nástěnka IV. třída

Kulturní akce 2018/2019

Přehled plánovaných kulturních akcí IV. třídy pro školní rok 2018/2019. Sledujte prosím i společné akce, které jsou uvedeny na společné nástěnce a aktuální informace ve svých třídách.

Karneval

V rámci projektu jsme uspořádali karneval kolem světa. Rodiče se ochotně zapojili a vytvořili dětem krásné kostýmy. Pro děti byly uspořádány hry a soutěže a typická masopustní hostina s koblížky. Všichni si to užili.

Cestovatelská přednáška o Nepálu

16. ledna proběhla u nás ve školce velmi zajímavá přednáška „Himalájské dobrodružství“. Přednáška byla pořádána v rámci projektu zelené třídy „Cestujeme kolem světa“.

Přednášku vedl cestovatel Jindřich Hulín-Mihalec. Ano, jméno Vám jistě napovědělo, že se jedná o syna naší paní ředitelky. Ta se na tuto přednášku také dobře připravila a přivítala hosty v pravém nepálském oděvu, který jí zapůjčila paní Karolína Bílá. Hostům se nabízel zelený a černý čaj přímo z Nepálu a vzduchem se linula vůně z vonných nepálských tyčinek.

Přednáška to byla opravdu zajímavá. Vstupné, které bylo dobrovolné, bylo věnováno mateřské škole v Nepálu (spolupracujeme s velvyslanectvím české republiky v Novém Dillí).

Postavili jsme si iglú

Probírali jsme Arktidu a Antarktidu a jelikož sněhu nebylo mnoho, postavili jsme si vlastní iglú přímo ve třídě.

Užíváme sněhu

I v Praze nám zima nadělila trochu sněhu, tak jsme nelenili a vydali jsme se s dětmi na nedaleký kopec, kde jsme si užili pořádné zimní radovánky.

Toulcův dvůr- naučný program o zvířatech v zimě

Vydali jsme se s dětmi do Toulcova dvora, kde jsme měli program „Zvířátka v zimě“. Děti si zahrály divadlo, plnily úkoly a hledaly stopy zvířat v přírodě.

Mikuláš

I Mikuláš zavítal k nám do školky. Děti si připravily písničky a básničky. Za odměnu pak dostaly od Mikuláše sladkou odměnu.

Asijský den

V rámci našeho měsíčního tématu, kterým byla Asie, jsme si udělali také asijský den. Zkoušelo se jíst hůlkami, vařil se kvetoucí čaj, psalo se kaligrafické písmo a prohlížely se knihy a suvenýry.

Návštěva pana velvyslance z Bagdádu Jana Vyčítala

Pan velvyslanec si pro děti připravil zajímavé povídání o Bagdádu, kde vlastně leží, jak se lidé oblékají, jak tam vypadají města nebo jaké je tam podnebí. Dozvěděly se i něco o místní kuchyni. Zvláště je zajímaly místní sladkosti a sušené ovoce. Vše si děti prohléhly na krásně připravené prezentaci. Pan velvyslanec přinesl i záhadnou tašku. Děti hádaly, co by v ní asi mohlo být. Když pak ale vyndal z tašky zvláštní, černý, kulatý předmět, který děti mohly osahat a očichat, všichni čekali, co to může být. Po bádání a přemýšlení dostali odpověď. Jedná se o sušený citron, ze kterého si tam dělají osvěžující čaj. Citronů pan velvyslanec přivezl mnoho, tak si každý mohl odnést domů. A aby i mlsné jazýčky nepřišly zkrátka, dostaly děti z dalekého Bagdádu i malé čokoládky. To bylo radosti. No a protože se během návštěvy naučily i pár slovíček arabsky, zaznělo místo českého „děkuji“, arabské „šukran“.

A abychom nezapomněli. Dovezl pan velvyslanec i několik pohlednic, které si děti pověsí do své třídní cestovatelské sbírky.

Návštěva pana Blagova s kolegou z Íránu

Tatínek od Danečka k nám přivedl kolegu z Íránu. Dětem přinesl ukázat pohlednice, popovídal jim o Íránu. Dokonce měly děti videohovor s jeho malou dcerkou.

Výlet do muzea betlémů Karlštejn

Vydali jsme se na výlet na Karlštejn do muzea betlémů. Viděli jsme nepřeberné množství krásných betlémů. Nejvíce se nám líbil velký pohyblivý.

Všichni jsme si odvezli krásné vánoční ozdoby a nakonec si dali palačinku v místní restauraci.

Návštěva na úřadě

Paní místostarostka nás k sobě pozvala, protože nám chtěla předat pohlednice a suvenýry z cest. Moc jsme si to u ní užili a také jsme jí snědli sušenky 😊

Dílna s rodiči

Měli jsme dílnu s rodiči, kdy si společně vytvořili dýňová strašidélka. Moc se to všem povedlo.

Výlet do Šestajovic

Opět jsme se vydali do Šestajovic. Vyrobili jsme si krásné svíčky a mýdla.

Ukázky policejních psů

Dnes k nám přišli strážníci od městské policie, aby nám se svými psy ukázali, jak se cvičí.

Bezpečnostní den u ZŠ Nad Přehradou

Dnes jsme byli na bezpečnostním dni. Vyzkoušeli jsme si spoustu věcí a viděli policii, vojáky, záchranáře i hasiče.