Nástěnka IV. třída

Kulturní akce 2017/2018

Přehled plánovaných kulturních akcí IV. třídy pro školní rok 2017/2018. Sledujte prosím i společné akce, které jsou uvedeny na společné nástěnce a aktuální informace ve svých třídách.

 

 

Proběhlo

Září

Indiánská dílna s rodiči

Děti si pro rodiče připravily první malé vystoupení. Moc se na ně těšily. S rodiči si pak vyrobily krásné indiánské kostýmy a čelenky. Všem se moc povedly.

Říjen

Celodenní výlet do Onšova

S dětmi z 5. a 6. třídy jsme se vydali na výlet za babičkami a dědečky do dalekého Onšova. počasí  nám přálo a bylo jako v létě. Na děti čekaly úkoly a soutěže, malovalo a stavělo se teepee, hledal se poklad a pekli hadi. Několik statečných indiánů v Onšově zůstalo i na dalších pár dnů.

Listopad

Výlet do svíčkárny v Šestajovicích

Autobusem jsme se vydali do Šestajovic. Děti si vyslechly krátké povídání o tom, jak se vyrábí svíčka, a pak si je také samy zkusily nazdobit. Dále si vyrobily mýdlo a nasypaly do pytlíčků koupelovou sůl. Domů si odvážely krásné dárečky a spoustu zážitků.

Prosinec

Mikuláš

Do školky k nám zavítal Mikuláš s upovídaným čertiskem a krásným andělem. Děti byly statečné a zazpívaly Mikulášovi krásnou písničku. Poté dostaly od Mikuláše malý dáreček, adventní kalendář. Už se všichni těšíme na Vánoce.

Vánoční besídka
Vánoce se nám blíží, a tak jsme si pro rodiče s dětmi připravili vánoční vystoupení. Třídou se rozezněly rolničky a koledy a od stolu vonělo vánoční cukroví. Na všechny dýchla vánoční atmosféra.

Kapři na Veronském náměstí

Ještě pár dnů do Vánoc a my jsme se s dětmi vydali na procházku ke kaprům. Děti si prohlédly vánoční kapry v kádích a zarecitovaly jim hezkou básničku. Škoda jen, že není sníh. Bylo by to přeci jen více vánoční.

Leden

Návštěva ZŠ Nad Přehradou

Předškoláci se šli podívat do školy. Paní učitelky se školáky si pro ně připravili zajímavý program a děti si mohly vyzkoušet, jak to ve škole chodí. Všem sem moc líbilo a ještě si odnesly od školáků hezké dárečky.

Výlet za Indiány do Náprstkova muzea

Indiáni nás stále neopustili, a tak jsme se vydali na výstavu do Náprstkova muzea. Výstava byla moc hezká. Nejvíce se dětem líbilo veliké teepee, které stálo před muzeem.

Únor

Karneval

Třídou voněly masopustní koblížky a proháněly se princezny, čarodějnice, spidermani, rytíři i piráti. Soutěžilo se, tančilo a hodovalo. Všichni si karneval užili.

Březen

Tulipány v Europarku

Naše třída se zúčastnila soutěže „Tulipány v Europarku“. V letošním roce je tulipánů v soutěži opravdu velké množství, ale jak se říká, důležité je zúčastnit se. Jako odměnu od Europarku dostaly děti kopeček zmrzliny, který si všichni náležitě vychutnali.

 

Návštěva babiček a dědečků z Onšova

Navštívili nás senioři z DD z Onšova. Děti si pro babičky a dědečky připravily program v podobě jarních písniček a básniček. Dokonce i dárečky. Babičky a dědečkové také dětem přivezli dáreček a dobrého velikonočního beránka, na kterém si všichni pochutnali.