Nástěnka VI. třída

Kulturní akce 2018/2019

Přehled plánovaných kulturních akcí VI. třídy pro školní rok 2018/2019. Sledujte prosím i společné akce, které jsou uvedeny na společné nástěnce a aktuální informace ve svých třídách.

AKCE, KTERÉ NÁS ČEKAJÍ:

AKCE PROSINEC:
5.12      Mikuláš ve školce
– dopolední program
10.12   Divadélko „Jak jsi krásné neviňátko“
19.12   Vánoční besídka
– koná se od 15 hod,
22.12 – 2.1 Vánoční prázdniny
3.1.2019     Začíná školka  – budeme se na Vás těšit v “ Novém roce“

Listopad

Měsíc listopad už nám bude brzy končit a na nás tak dýchne, během krátké doby, předvánoční atmosféra. Nedávno jsme se s vámi všemi sešli na kolektivní logopedii, kde vám děti předvedly, co se zvládly od začátku školního roku naučit.  Moc děkujeme, že jste všichni přišli. Pro děti to má určitě velký význam, že mohou předvést, jak velké pokroky již udělaly. Ve třídě se s dětmi začínáme již připravovat na Vánoce, návštěvu Mikuláše a pak Vánoční besídku, kde bychom si s vámi chtěli společně užít předvánoční atmosféru, ukázat vám, co se hezkého děti opět zvládly naučit a udělat si příjemné posezení u stromečku.

Co jsme zažili:
Měsíc listopad byl pro nás přívětivý díky svému teplému počasí, proto jsme se s dětmi snažili být co nejvíce venku. Chodili jsme na procházky do lesoparku. Děti zde pozorovaly změny v přírodě, zbarvení stromu a následné úplné opadání listů. Ve školce jsme s dětmi shlédli moc hezké divadélko, do kterého se děti zapojily zpíváním, tleskáním a někdo dokonce i spolupracoval na pódiu.
Na školní zahradě jsme s dětmi pozorovali, jak nám zahradnická firma vykopala velké jámy u pískoviště na platany, které v budoucnu budou sloužit jako přírodní zastínění. Po zahradě nám jezdil bagřík s naloženými stromy. To byla podívaná .
K výročí republiky dostala naše školka stromeček lípu, a tak jsme ho společně zasadili na naší zahradě i s ostatními třídami ze školky. Stromeček jsme společně zasypali, zalili a pak jsme mu zazpívali.  Do kořenů lípy jsme ukryli vzkaz pro příští generace. Naší malé školní lípě přišel popřát pan starosta i paní místostarostka.
Na konci měsíce jsme zažili s dětmi velmi milé setkání. Přišel za námi do třídy pejsek Artuš a jeho panička paní Dravotová. Artuš má canisterapeutický výcvik a veškerá potřebná osvědčení, která takový pejsek potřebuje. Mrzí nás, že v tento den bylo několik dětí nemocných a nemohly si to s nám také užít. Pejsek Artuš byl milý, klidný, mazlivý, trpělivý a v dětech vzbudil úžasné emoce. U dětí bylo vidět okamžité zklidnění, soustředění a snaha o překonání svého strachu. Všechny zúčastněné děti Artuše krmily, hladily, česaly, vodily, házely a schovávaly mu hračky.  Program nás tak nadchl, že nám paní ředitelka schválila i další termíny canisterapie ve třídě. Už teď se moc těšíme.
V pondělí 26.11 jsme s dětem společně ozdobili naší jedličku a zazpívali si vánoční písničky a recitovali básničky. Děti na jedličku upevnily vlastnoručně vyrobené ozdoby.

Říjen

Čas nám opravdu letí, protože už nám „klepe na dveře“ měsíc listopad 😊. Během října jsme toho s dětmi stihly docela dost. Keramika nám probíhá již od polovičky září. Dětem se modelování moc daří. Chtěly bychom Vás požádat, abyste dětem donesli do školky ještě jedny botičky na přezutí do dílny. Doteď vyrábíme keramiku ve třídě, ale od listopadu bychom rádi začali chodit vyrábět keramiku do dílny.

Děkujeme všem, že jste přišli na konzultace.

15.10 Proběhlo divadelní představení „Princ a švadlenka“, dětem se divadélko moc líbilo. Děti se do představení zapojily zpívaly, tleskaly a někteří si i zahrály s princeznou na pódiu.

Všem, kteří se zúčastnili brigády na školní zahradě moc děkujeme. Udělal se veliký kus práce a naše zahrada opravdu prokoukla a je tak nachystaná na další plánované úpravy.

Od listopadu nás čeká ve třídě personální změna. Paní asistentka Petra opouští náš kolektiv a nahradí jí paní asistentka Kateřina. Děti měly možnost se s novou asistentkou seznámit v průběhu října, kdy za námi pravidelně docházela, aby si děti postupně zvykly.

V pátek 19.10 jsme s dětmi vyrazily na výlet do obory v Dubči. Děti pozorovaly v oboře jeleny, kteří se nám ukázali v plné své kráse, bojovali o laně i zatroubili 😊.