Nástěnka VI. třída

Kulturní akce 2018/2019

Přehled plánovaných kulturních akcí VI. třídy pro školní rok 2018/2019. Sledujte prosím i společné akce, které jsou uvedeny na společné nástěnce a aktuální informace ve svých třídách.

AKCE, KTERÉ NÁS ČEKAJÍ:

Plánované akce na duben:

ČERVEN

Měsíc červen nám utekl jako voda a začíná nám krásný čas odpočinku, prázdnin, dovolených. V červnu jsme se všemi dětmi z naší školky oslavili MDD na školní zahradě. Přišel za námi kouzelník, který nám ukázal mnoho tajuplných kouzel. Klaun pro nás pak měl nachystanou krásnou pohádku o zvířátkách. Dětem se program moc líbil a za odměnu, že byly při programu pozorné, dostaly do každé třídy balónkové pejsky.

V červnu bylo velmi často teplé počasí, proto jsme s dětmi chodili do lesoparku hned po svačině a trávili dopoledne ve stínu lesa. Zde jsme si pro děti připravili „lesní hrátky se zvířátky“. Byl nachystaný víceboj, kde měly děti plnit soutěže od lesních zvířátek. Zajíc přichystal slalom mezi stromy, žába skok do dálky, sova vědomostní soutěž v pojmenování lesních zvířátek, veverka hod šiškou, liška hru s pamětí. Dětem se hry moc líbily a všechny se aktivně zapojily do plnění úkolů. Za statečnost a snahu všechny děti obdržely medaili se zvířátky.

Rozloučení se školním rokem jsme s dětmi oslavili v cukrárně Sluníčko, kde si každé z děti samo zvolilo jakou chuť zmrzliny chtějí do svého pohárku.

 

 

Přejeme Vám i dětem klidné prožití, sluníčkem prohřáté, prázdninové léto. Na všechny se budeme opět těšit 2.9. Někteří naší třídu letos opouští a nastupují do školy nebo přestupují do červené třídy, přejeme všem dětem mnoho úspěchů.

 

Olga, Eva a Ilona

KVĚTEN

Měsíc květen nám velmi rychle utekl. Byl plný příprav na besídku, ale hodně času jsme i trávili s dětmi venku na procházkách, protože bylo v přírodě co pozorovat.

15.5 Proběhla besídka nejen pro maminky. Všem rodičům moc děkujeme, že dorazili v hojném počtu, děti se moc těšily až předvedou, jak jsou šikovné. Všechny se na besídku chystaly opravdu poctivě. Každý den zpívaly, recitovaly básničky a vyráběly dárečky.  I my máme velikou radost z dětí, jak krásně to všechny zvládly.

20.5 Proběhlo ve školce divadelní představení „Šípková Růženka“ dětem se pohádka moc líbila. Mohly se do programu zapojit, tleskat a zpívat.

Výstava

Od 27.5 probíhá výstava keramických výrobků dětí. Naše děti mají na výstavě v tomto pololetí velké množství výrobků. Keramiku jsme ve třídě vyráběli každý týden. Děti výroba moc bavila a je znát, že se většině dětí vylepšila jemná motorika a práce s prstíky.

Motýlci

Od druhého květnového týdne jsme měli ve třídě housenky Babočky Bodlákové. Děti měly možnost pozorovat vývoj motýlků od úplně malinkaté housenky, která nám během týdne vyrostla a zakuklila se. Další týden jsme pozorovali změny barev na kukličce a koncem týdne se nám z kuliček vyklubaly krásní motýlci. Motýlky děti pár dní měly možnost pozorovat v naší motýlí zahrádce a na konci týdne jsme je společně vypustili na školní zahradě.

29.5 Jsme společně oslavili ve třídě Karolínky narozeniny.

DUBEN

Co jsme všechno prožili během měsíce dubna

2.4 Proběhla poslední návštěva pejska Artuše. Opět se za námi přijde podívat až v příštím školním roce. Program s pejskem byl plný nových her, které si děti moc užily. Nejvíce děti bavilo Artušovi hračky házet a on jim je zpět aportoval přímo do jejich rukou.

15.4 Výlet do obory v Dubči byl neplánovaný. Díky krásnému jarnímu počasí jsme změnili program dne a vydali jsme se autobusem do Dubče. Cestu do obory jsme pozorovali krásně rozkvetlou přírodu. V oboře jsme viděli laně s kolouchy a koně. Během výletu jsme si dali svačinku u rybníka, kde jsme pozorovali labutě.

17.4 Barevný den po stopách velikonočního zajíčka. Na předvelikonoční středu byla nachystaná hra, kde děti hledaly velikonoční vajíčka s úkoly, které s radostí plnily. Za odměnu našly ukrytou velikonoční koledu od zajíčka. Teplé jarní počasí nám zajistilo krásný průběh celého dopoledne na školní zahradě.

24.4 Výlet do Šestajovic – výroba nugátu. Na výlet jsme jeli společně se zelenou třídou velikým autobusem. To bylo pro děti velkým zážitkem. Další krásné zážitky na nás ještě čekaly. Zdobení pralinek, výroba nugátu, prohlídka tamní zahrady a farmy se zvířaty. Pro děti to bylo dopoledne plné nových zážitků.

Během měsíce dubna jsme s dětmi ve třídě sázely velikonoční osení, semínka rajčat. Na nový záhoncích na školní zahradě si děti zasely semínka různých druhů květin, ředkviček a hrášku. Na zahradě nám přibyly nové přírodní domečky a tunel z proutí. Dětem se tyto prvky velmi líbí, využíváme je téměř každý den.

 

BŘEZEN

Od začátku měsíce března jsme se s dětmi ve třídě chystali na příchod jara. Děti se učily nové jarní básničky a písničky, které společně s pátou třídou recitovaly při zdobení jedličky ve středu 20.3. Ve středu v naší třídě zároveň probíhal program „Vítání jara“.

Minulý týden jsme navštívili tělocvičnu v ZŠ Nad přehradou. Děti byly moc šikovné všechny moc hezky cvičily. Také nás opět navštívil canisterapeutický pejsek Artuš, který si pro nás nachystal nové úkoly. Děti si program s Artušem moc užily.

ÚNOR

Během měsíce únor jsme s dětmi opět prožili krásné setkání s pejskem Artušem při canisterapii. Shlédli jsme společně s ostatními dětmi ze školky divadélko o zvířátcích. V průběhu února jsme si užili i mnoho hezkých chvil v lesoparku, kde si děti hrály na sněhu, stavěly sněhuláky, poznávaly stopy lesní zvěře a krmily a pozorovaly ptáčky. Školní rok se nám přehoupl do jeho druhé půlky a my tak začneme s dětmi pomalu vyhlížet první náznaky jara.

LEDEN

Měsíc leden je opět na svém konci a my pro vás máme informace, co děti v lednu zažily a co nás bude v únoru čekat za program.

7.1 proběhlo představení „Cirkus Adonis“. Děti se do programu mohly zapojit. Pan kouzelník jim půjčil kouzelnou hůlku i plášť. Pohladily si živého bílého králíka z kouzelnického klobouku. A společně se naučily jedno velmi tajné, ale účinné zaklínadlo. 😊

22.1 Proběhla v naší třídě canisterapie. Přijela za námi paní Drahotová s pejskem Artušem. Děti se na pejska moc těšily a Artuš to bezpochyby poznal, protože dětem nosil hračky, mazlil se s nimi, ale zároveň byl velmi trpělivý kamarád, co si lehl a nechal si jen česat kožíšek a drbat se za uchem.

23.1Jsme byli poprvé v letošním roce v tělocvičně na ZŠ Nad přehradou. Pro děti bylo nové pohybovat se v tak veliké škole. Našli jsme naší šatnu, převlékli se a vyrazili do tělocvičny. Naše hodina tělocviku začala tím, že jsme se všichni pozdravili jako opravdový sportovci.  Pak následovala rozcvička, běh, hry s míčem a opičí dráha. Děti byly moc šikovné a cvičení je moc bavilo.

25.-29.1 Projekt „Z pohádky do pohádky“

Ve čtvrtek jsme s dětmi vyráběly dráčka Sedmihlávka. V pátek ráno nám dráček ve třídě oživl, protože podle stop, které po sobě zanechal jsme odhalili, kde je ukryté jeho doupě. Děti v doupěti našly schovanou truhlici, ve které byla mapa a dopis od dráčka s úkoly. Děti si vyráběly rytířský štít, zdobily královskou korunu, učily se novou básničku o Dráčkovi.

V pondělí nám dráček nachystal další dopis s úkoly. V pondělí jsme si hráli s pohádkovými postavičkami, vyprávěli jsem si pohádky a děti poznávaly večerníčkové postavičky.

V úterý děti přišly do školky převlečení za rytíře. Moc jim to slušelo. Od dráčka jsme měli nachystaný ve třídě opět dopis s úkoly, které jsme museli splnit, aby nás pak dráček pustil k pokladu, který někde ukryl.  Na úterý si pro nás dráček nachystal rytířská klání. Jízdu na koni přes překážky, chytání kroužku na meč, krmení hladového draka, zručnost s mečem. Po rytířských hrách jsme si dali hodování u kulatého stolu. Kde se rytíři posilnili a doplnili energii na další úkol. Dráček nám dal zprávu, kde hledat ukrytý poklad. Rytíři našli poklad podle indicií od dráčka. Našli velikou pokladnici s mincemi a sladkou odměnou.

LISTOPAD

Měsíc listopad už nám bude brzy končit a na nás tak dýchne, během krátké doby, předvánoční atmosféra. Nedávno jsme se s vámi všemi sešli na kolektivní logopedii, kde vám děti předvedly, co se zvládly od začátku školního roku naučit.  Moc děkujeme, že jste všichni přišli. Pro děti to má určitě velký význam, že mohou předvést, jak velké pokroky již udělaly. Ve třídě se s dětmi začínáme již připravovat na Vánoce, návštěvu Mikuláše a pak Vánoční besídku, kde bychom si s vámi chtěli společně užít předvánoční atmosféru, ukázat vám, co se hezkého děti opět zvládly naučit a udělat si příjemné posezení u stromečku.

Co jsme zažili:
Měsíc listopad byl pro nás přívětivý díky svému teplému počasí, proto jsme se s dětmi snažili být co nejvíce venku. Chodili jsme na procházky do lesoparku. Děti zde pozorovaly změny v přírodě, zbarvení stromu a následné úplné opadání listů. Ve školce jsme s dětmi shlédli moc hezké divadélko, do kterého se děti zapojily zpíváním, tleskáním a někdo dokonce i spolupracoval na pódiu.
Na školní zahradě jsme s dětmi pozorovali, jak nám zahradnická firma vykopala velké jámy u pískoviště na platany, které v budoucnu budou sloužit jako přírodní zastínění. Po zahradě nám jezdil bagřík s naloženými stromy. To byla podívaná .
K výročí republiky dostala naše školka stromeček lípu, a tak jsme ho společně zasadili na naší zahradě i s ostatními třídami ze školky. Stromeček jsme společně zasypali, zalili a pak jsme mu zazpívali.  Do kořenů lípy jsme ukryli vzkaz pro příští generace. Naší malé školní lípě přišel popřát pan starosta i paní místostarostka.
Na konci měsíce jsme zažili s dětmi velmi milé setkání. Přišel za námi do třídy pejsek Artuš a jeho panička paní Dravotová. Artuš má canisterapeutický výcvik a veškerá potřebná osvědčení, která takový pejsek potřebuje. Mrzí nás, že v tento den bylo několik dětí nemocných a nemohly si to s nám také užít. Pejsek Artuš byl milý, klidný, mazlivý, trpělivý a v dětech vzbudil úžasné emoce. U dětí bylo vidět okamžité zklidnění, soustředění a snaha o překonání svého strachu. Všechny zúčastněné děti Artuše krmily, hladily, česaly, vodily, házely a schovávaly mu hračky.  Program nás tak nadchl, že nám paní ředitelka schválila i další termíny canisterapie ve třídě. Už teď se moc těšíme.
V pondělí 26.11 jsme s dětem společně ozdobili naší jedličku a zazpívali si vánoční písničky a recitovali básničky. Děti na jedličku upevnily vlastnoručně vyrobené ozdoby.

 

ŘÍJEN

Čas nám opravdu letí, protože už nám „klepe na dveře“ měsíc listopad 😊. Během října jsme toho s dětmi stihly docela dost. Keramika nám probíhá již od polovičky září. Dětem se modelování moc daří. Chtěly bychom Vás požádat, abyste dětem donesli do školky ještě jedny botičky na přezutí do dílny. Doteď vyrábíme keramiku ve třídě, ale od listopadu bychom rádi začali chodit vyrábět keramiku do dílny.

Děkujeme všem, že jste přišli na konzultace.

15.10 Proběhlo divadelní představení „Princ a švadlenka“, dětem se divadélko moc líbilo. Děti se do představení zapojily zpívaly, tleskaly a někteří si i zahrály s princeznou na pódiu.

Všem, kteří se zúčastnili brigády na školní zahradě moc děkujeme. Udělal se veliký kus práce a naše zahrada opravdu prokoukla a je tak nachystaná na další plánované úpravy.

Od listopadu nás čeká ve třídě personální změna. Paní asistentka Petra opouští náš kolektiv a nahradí jí paní asistentka Kateřina. Děti měly možnost se s novou asistentkou seznámit v průběhu října, kdy za námi pravidelně docházela, aby si děti postupně zvykly.

V pátek 19.10 jsme s dětmi vyrazily na výlet do obory v Dubči. Děti pozorovaly v oboře jeleny, kteří se nám ukázali v plné své kráse, bojovali o laně i zatroubili 😊.