Dnes měly děti a paní učitelky v zelené třídě neobvyklou návštěvu. V rámci třídního projektu „Cestujeme kolem světa“, k nim zavítal pan velvyslanec z Bagdádu, Jan Vyčítal.

Nečekejte povýšeného kravaťáka, ale velmi milého, přátelského člověka, který k překvapení všech dokázal zaujmout i třídu malých dětí.

Pan velvyslanec si pro děti připravil zajímavé povídání o Bagdádu, kde vlastně leží, jak se lidé oblékají, jak tam vypadají města nebo jaké je tam podnebí. Dozvěděly se i něco o místní kuchyni. Zvláště je zajímaly místní sladkosti a sušené ovoce. Vše si děti prohléhly na krásně připravené prezentaci.

Pan velvyslanec přinesl i záhadnou tašku. Děti hádaly, co by v ní asi mohlo být. Když pak ale vyndal z tašky zvláštní, černý, kulatý předmět, který děti mohly osahat a očichat, všichni čekali, co to může být. Po bádání a přemýšlení dostali odpověď. Jedná se o sušený citron, ze kterého si tam dělají osvěžující čaj. Citronů pan velvyslanec přivezl mnoho, tak si každý mohl odnést domů. A aby i mlsné jazýčky nepřišly zkrátka, dostaly děti z dalekého Bagdádu i malé čokoládky. To bylo radosti. No a protože se během návštěvy naučily i pár slovíček arabsky, zaznělo místo českého „děkuji“, arabské „šukran“.

A abychom nezapomněli. Dovezl pan velvyslanec i několik pohlednic, které si děti pověsí do své třídní cestovatelské sbírky.

Později si zvláštní citrony přišly do třídy prohlédnout a očichat další paní učitelky i paní kuchařky. A věřte, že nikdo nepřišel na to, co to může být 🙂

Ještě jednou tímto děkujeme za hezkou a poučnou návštěvu 🙂