OPERAČNÍ PROGRAM PRAHA PÓL RŮSTU – Vybudování celoroční venkovní učebny a návazná modernizace zahrady

V uvedeném programu jsme získali z výzvy ESF č.37/2017 dotaci 1 949 192Kč na rozvoj environmentálních a polytechnických dovedností dětí. Celý projekt je kromě EU financován také MHMP a MČ Praha 15.

Vzdělávání a činnosti podle školního vzdělávacího programu se částečně přesunou na školní zahradu a do venkovní učebny. Dětem se tak rozšíří podmínky pro poznávání přírody, prožitkové učení a vlastní aktivitu, osvojí si běžné činnosti, postupy a poznatky, které je obohatí v dalším životě. Učitelky budou moci využít kreativní a moderní výukové metody. Již teď si třídy na svých záhoncích pěstují jahody, rajčata, ředkvičky, bylinky, brambory, cukety, třešně, květiny atd., které pak využívají k přípravě jídla, ochutnávce, ale i při tvoření a pracovních činnostech.

Součástí projektu je např. stan jurta vybavený topením, oknem a sezením, mobilní záhony, lavičky, výukové panely s pískovištěm zakryté plachtou, dopravní chodník s povrchem 4soft, dřevěná zvířata, nové herní prvky pro zlepšení motoriky atd.

Do realizace se kromě odborné firmy zapojí všichni zaměstnanci, děti, rodiče i přátelé školy. Projekt navazuje na již upravenou část zahrady ze SFŽP „Živá zahrada z proutí“.

Výkres