Senioři staví s dětmi

Modrá třída v naší školce se zapojila do zajímavého a zábavného projektu. Zatím probíhá v naší venkovní učebně jurtě. O čem to je? Vysvětlí vám sami organizátoři projektu:

S radostí vám představujeme náš pilotní mezigenerační projekt “Senioři staví s dětmi”, na kterém s námi spolupracuje společnost LEGO Group a organizace Mezi námi. Projekt se zaměřuje na rozvoj mezigeneračního propojování seniorů a předškolních dětí při společném hraní.

Děti a senioři sdílí při speciálně navržených aktivitách s využitím kostiček LEGO® DUPLO® radost ze vzájemné spolupráce, pohybu, kreativity a úspěchu. Navzájem tak mohou poznat, že i přes výrazný věkový rozdíl mají mnoho společného. Jejich setkávání s využitím nově navržených aktivit se bude pravidelně opakovat. Do pilotního projektu se zapojilo 9 párů mateřských škol a zařízení pro seniory z celé České republiky.

Na projektu s námi od počátku neúnavně spolupracovaly Magdalena Kordová a Ivona Kořínková ze společnosti LEGO Group a při výběru aktivit jsme se inspirovali právě konceptem “Učení hrou” společnosti LEGO Group. S návrhem konkrétní podoby aktivit nám velmi pomohly ergoterapeutka Lucie Rybyšarová ze společnosti Život 90 a bývalá aktivizační pracovnice Markéta Šatalíková ze společnosti Mezi námi. S výběrem a kontaktováním zařízení nám pomohla Kateřina Jirglová, ředitelka společnosti Mezi námi, společnosti, která se již dlouhá léta věnuje propojování seniorů a dětí. Právě jim patří srdečné díky!

Kostky LEGO, které jsme darovali zařízením pro seniory v rámci projektu, byly zaplaceny z financí Nadačního fondu Ninin sen. Část darovala společnost Eurowag, zbytek byl zaplacen z vašich darů. Mateřské školy obdarovala společnost LEGO Group. Děkujeme vám všem, že se i díky vám mohl projekt “Senioři staví s dětmi“ uskutečnit.

Poznejte náš projekt blíže na webu www.nininsen.cz