Zásady ochrany osobních údajů

GDPR

Mateřská škola, Praha 10, Milánská 472 je od 25.5.2018 správce osobních údajů podle obecného nařízení o ochraně osobních údajů.

Informace o zpracování osobních údajů a právech subjektu údajů dle čl. 12 Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů), dále jen „GDPR“, naleznete na uvedených odkazech:

Pověřenec GDPR: Mgr. Roman Tuček, MPA, LL.M. gdpr@dpopomocnik.cz

O cookies

Pro správnou funkci stránek je někdy nezbytné umístit malé datové soubory, označované jako cookies, na vaše zařízení. Pokud bude mít váš prohlížeč použití cookies povoleno, budeme vycházet z toho, že souhlasíte s využíváním standardních cookies ze strany našich serverů.

Co jsou cookies

Cookies jsou malé textové soubory, které nezabírají téměř žádné místo, a které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují vaše preference a úkony, které jste na nich provedli (např. přihlašovací údaje, jazyk, velikost písma a jiné zobrazovací preference), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu.

Standardní webové prohlížeče podporují správu cookies. Pro detailnější informace prosím použijte nápovědu svého internetového prohlížeče.

K čemu cookies používáme

Soubory cookie na našich stránkách používáme například k ukládání vašich nastavení, přihlášení, k analýze návštěvnosti, cílení reklamy, apod.

Cookies neslouží k získávání jakýchkoli citlivých osobních údajů nebo k vaší identifikaci jako konkrétní osoby.

K čemu cookies používáme?

K uložení osobních nastavení

Soubory cookie umožňují našim stránkám zapamatovat si informace, které mají vliv na vzhled nebo chování webu. Jde např. o preferovaný jazyk nebo oblast, v níž se nacházíte. Na základě informací o oblasti dokáže web nabídnout nejbližší pobočku nebo si preferovanou pobočku můžete uložit do nastavení stránek.

K zabezpečení

Soubory cookie používáme také k ověřování uživatelů, k prevenci podvodného využití přihlašovacích pověření a k ochraně uživatelských dat před přístupem neautorizovaných stran.

Ke statistickému zaznamenání, měření návštěvnosti a zabezpečení sítě

Při každé návštěvě našich stránek si analytický software ukládá anonymní cookies. Ty pomáhají zjišťovat, kolik uživatelů chodí na naše stránky opakovaně. Lépe tak chápeme, jak se návštěvníci na našich stránkách chovají, čemu dávají přednost a co je zajímá. Pro tyto účely využíváme také nástroj Google Analytics. Podrobnosti o tomto nástroji naleznete zde. Bližší informace o pravidlech společnosti Google získáte zde.

Tyto informace nejsou nijak spojeny s jinými informacemi. Víme tedy například, že danou stránku navštíví opakovaně tisíc lidí za měsíc. Nevíme ale jmenovitě, kteří to jsou.

Námi zaznamenávané údaje mohou také sloužit k zabezpečení naší sítě a prevenci útokům na ni.

Z používání určitých cookies se můžete odhlásit na výše uvedených stránkách nebo na adrese zde.

K uložení registračních informací

Registrovaným uživatelům ukládáme do cookies informaci o přihlášení nebo odhlášení.

Měřící pixely a local storage

Měřící pixel (někdy nazývaný také web beacon) je malý grafický obrázek umístěný na webové stránce, který je podobně jako cookie možné využít pro sběr určitých informací z vašeho počítače, například jeho IP adresy, času, kdy došlo k prohlížení obsahu stránky, typu prohlížeče a existence cookies již dříve nastavených týmž serverem. Některé naše stránky mohou využívat web beacons ke sledování efektivity našich stránek a jako doplněk ke cookies za účelem segmentace uživatelů pro cílení reklamy.

V některých případech využíváme k čistě technickým účelům (např. uložení nastavení hlasitosti apod.) i tzv. „local storage“ vašeho internetového prohlížeče či obdobnou funkčnost prostřednictvím tzv. „Indexed DB“ v prohlížeči. Jedná se o zvláštní úložiště v prohlížeči, do kterých je možné ukládat uživatelská nastavení. Tato nastavení jsou obvykle v těchto úložištích ukládána do doby jejich změny.

Nastavení správy cookies v prohlížečích:

Standardní webové prohlížeče (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome apod.) podporují správu cookies. V rámci nastavení prohlížečů můžete jednotlivé cookies ručně mazat, blokovat či zcela zakázat jejich použití, lze je také blokovat nebo povolit jen pro jednotlivé internetové stránky. Pro detailnější informace prosím použijte nápovědu vašeho prohlížeče.

Možnosti nastavení správy cookies v rámci hlavních prohlížečů naleznete například zde:

Chrome: zde

Edge: zde

Internet Explorer: zde

Firefox: zde