Aktuální informace k otevření MŠ

Publikováno: 30. 3. 2021

Vážení rodiče,

v médiích proběhlo mnoho nových informací o termínu a režimových opatření k otevření škol. Vy, děti i my se už těšíme a sledujeme vývoj. Raději upřesním situaci.

MZ ani MŠMT nám zatím nedalo přesný termín otevření škol.MŠMT nám včera zaslalo základní vymezení 1. etapy otevírání škol. Zároveň aktualizuje metodické pokyny k plošnému testování ve školách a další metodiky.

Předběžně pro vaši informaci se mateřských škol týká:- docházka pouze dětí s povinným předškolním vzděláváním (předškoláci a děti s OŠD)
– skupiny max. po 15 dětech (tedy podle počtu docházejích zřejmě rozdělení zelené a oranžové třídy do modré a žluté třídy)
– při pobytu v MŠ dospělí i děti po celou dobu v respirátorech či rouškách- povinné neinvazivní testování 2x týdně- maximum venkovní výuky- povinná homogenita tříd (po celou dobu opatření se nemohou přerozdělené třídy měnit či slučovat)- a další již dříve platná pravidla…

O vývoji otevírání škol a konkretizaci termínu či opatření vás budu informovat. Zároveň podle nařízení nastavím potřebná a reálná pravidla pro provoz naší mateřské školy, aby zůstala bezpečná a “Škola hrou”.

Přeji vám i dětem zítra hezkou “škaredou” středu a veselé Veikonoce!
Ilona Hulínová