Školkové aktivity na plotě

Publikováno: 4. 3. 2021

Školka je zavřená, ale i tak k vám přicházíme s nabídkou celoškolkové aktivity 🙂

Každá třída si připravila pro děti z celé školky (nejen z kmenové třídy) různé aktivity. Můžete si vybrat jednu, dvě nebo třeba všechny.

A tady jsou:

Zelená – rozkvetlý jarní plot ?

Máme tu jaro. Roční období, kdy se nám začíná příroda probouzet. V přírodě můžeme sledovat, jak začínají kvést první jarní kytičky.

Pojďme si společně jarní barevné kytičky vytvořit a ozdobit s nimi školkový plot. ?

Jak na to? Je to snadné. S maminkou nebo tatínkem to společně zvládnete.

Co budete potřebovat? Víčka od pet lahví, pečící papír, žehličku.

Postup:

  • Vyber si barevná víčka a poskládej z nich na pečící papír květinku, která se ti líbí. Pak ji překryj druhým pečícím papírem. Teď je řada na rodičích, kteří vezmou žehličku, nastaví ji na co nejvyšší stupeň a přiloží ji na kytičku. Víčka se pod teplou žehličkou začnou rozpouštět, až se z nich stane “placka” ? . Ale pozor, nesahejte na ni. Je velmi horká. Je dobré ještě za tepla dát opatrně kytičku na tvrdou plochu a zatížit, dokud nevychladne. Pak do ní může tatínek provrtat dírky, aby se dala připevnit na plot a je hotovo. A teď hurá ke školce, ozdobit s ní plot ? . Zdobit se květinkami bude ta část plotu, která je na rohu školky u žluté branky. Dobře to poznáš, protože tam již nějaké květinky budou.

Dokonce se můžeš o jarních kytičkách dozvědet i nějakou zajímavost. ?

A pokud nechceš vyrábět květinku z víček, můžeš si vytisknout a vybarvit jednu z jarních omalovánek ( narcis nebo sněženka) a poslat nám fotografii na email: konvalinova@ms-skolahrou.cz

Budeme se těšit na vyše výtvory. ??

Žlutá – naše školka ?

Realizace : Pod tímto tématem si může každý zvolit , to co si s naší školkou spojuje ( ať už děti , paní učitelky, budovu školky, zahradu, hračky nebo činnosti)

Forma : Výtvarná, pracovní, literární, hudební nebo pohybová

Předání na email : suchanova@ms-skolahrou.cz, bohacova@ms-skolahrou.cz

Děkujeme

Fialová – jarní keramické tvoření ?

Milé děti a rodiče,

připravily jsme pro Vás jarní malování na keramiku, která je pro děti přichystaná ke zdobení všemi možnými technikami.

Keramické výrobky najdete v průhledném plastovém boxu, který bude umístěn v určené dny na školní zídce plotu u žluté branky. Výrobky budeme postupně dle zájmu doplňovat, přesto prosíme zpočátku, aby si děti vybraly max. dva výrobky. V případě vyššího zájmu budeme pravidelně doplňovat.

Keramika bude k vyzvednutí:

– ve dnech pondělí, úterý, středa v čase 9-12 hod.

Ozdobené výrobky nám můžete zavěsit na plot, nebo poslat vyfocené na mail: vyhnankova@ms-skolahrou.cz. Zaslané fotografie výrobků budou vystavené na školním plotě. Vytvoříme si tak jarní výstavu dětských výrobků.

Moc se těšíme na vyzdobené výrobky dětí.

Červená- dopravní hřiště na plotě ?

Sledování okolí při krátkých procházkách využijte k poznávání dopravních pravidel- konkrétně dopravních značek.

Namaluj na papír A4  dopravní značku, kterou jste viděli a zaujala tě. Zeptej se svých rodičů, co ta značka znamená?

Na plotě naší školky může tak z vašich výtvorů vzniknout ,,malé dopravní hřiště”.Nebo namaluj, jaký dopravní prostředek jsi využil/ využíváš , který tě zaujal? Mohlo by být také zajímavé, kdybys nakreslil nějakou zajímavou dopravní situaci, kterou jsi viděl.

Zasílejte své výtvory na mailovou adresu: masarikova@ms-skolahrou.cz

Všímáme si, jak děti hodně baví a zajímají činnosti v kuchyni. Jistě vaříte a pečete spolu s rodiči spoustu dobrot. Vyfoťte svůj výtvor vaření, či pečení a pošlete ho spolu s vašim oblíbeným receptem.

Při procházce můžete tak nalézt na naší vernisáži na plotě inspiraci k pestrému vaření dalšího oběda.Zasílejte své výtvory na mailovou adresu: masarikova@ms-skolahrou.cz

Modrá – rozkvetlá školka ? ?

„JARO BUDÍ KYTIČKY, ROZKVETL PLOT CELIČKÝ,

VYSADÍME DO HOLÍNKY, KRÁSNÉ JARNÍ KYTIČKY,

PRIMULKY ČI KOČIČKY…..???“

Vážení rodiče,

za modrou třídu bychom vám chtěli nabídnout náš projekt, díky kterému společně přivítáme jaro. Už v úvodní básničce asi tušíte, co náš projekt nabízí. Do dětské holínky vysadíte jarní květinu, která bude zdobit plot naší školky. Návrh na tvoření najdete na obrázku, který přikládáme.

Proč dětská „ botička“? Děti každý den s radostí chodí do školky za jakéhokoli počasí a symbol dětské holínky je takový podpis, stopa našich dětí. A proč květina? Symbol jara a radosti.

POSTUP a ORGANIZACE:

1. Děti s vaší pomocí vysadí do holínky (gumáčku) jarní květinu – narcis, sněženky, primulky, hyacint, zapíchnout větvičky kočiček apod.

2. Donesete květinu zasazenou do školky, a to v ÚTERÝ nebo ČTVRTEK od 9:00–12:00 (modrá branka a zazvoníte na modrou třídu). Napište nám, prosím, na email, kdy se dostavíte.

3. Na papír napište jméno dítěte a barvu třídy.

4. Botu s květinou zavěste na plot (tento projekt má svou část plotu pod názvem -ROZKVETLÁ ŠKOLKA), pokud si netroufáte, doneste nám ji ve vyhraněný čas do modré třídy a my ji zavěsíme.

5. Pokud se vám projekt líbí, ale nemůžete se dostavit, není problém zasazenou kytičku vyfotit a my ji vytiskneme a pověsíme foto na plot.

6. Pokud se vám projekt s výsadbou květin líbí, ale zrovna nemáte dětskou holínku, můžeme vám ji poskytnout (omezený počet) nebo pokud zvolíte jinou alternativu, rádi ji přivítáme.

7. V příloze budete mít návrhy tvoření

8. Bude-li uzavření školy trvat delší dobu, budeme náš projekt obohacovat o další činnosti. Sledujte stránky MŠ.

Věříme, že se vám téma bude líbit a pojďme společně přivítat jaro v naší školce.

Dotazy a další informace vám rády poskytneme na emailových adresách: studenicova@ms-skolahrou.cz, brabcova@ms-skolahrou.cz

Budeme se těšit na spolupráci, učitelky z modré třídy

Jelena Brabcová a Lucie Studeničová

Oranžová – Jarní sluníčko ?

Milí rodiče,

oranžová třída vyhlašuje výtvarnou soutěž “Jarní sluníčko”. Na toto téma posíláme básničku a písničku (úryvek):

Sluníčko už právě vstalo, umylo se v ranní rose.

Na oblohu vystoupilo, kouká na nás v plné kráse.

Vozilo se na jaře, slunce v zlatém kočáře…

Můžete použít různé materiály a neobvyklé zpracování, fantazii se meze nekladou. ?

Vyhlašujeme také soutěž o nejvtipnější fotku -momentku domácího mazlíčka nebo jarní přírody.

Obrázky i fotografie posílejte na email: gabrielova@ms-skolahrou.cz.

Budeme se těšit