Projekt Praha kvete

Připojili jsme se k výzvě Příroda ve městě. Cílem bylo vytvořit na školní zahradě louku s lučním kvítím, kde mohou děti pozorovat přirozený biotop louky, rozmanitost lučního kvítí, střídání ročních období, učí se ošetřovat záhon a zároveň pozorovat hmyz, který ve městech ubývá. Především opylovači se od jara do podzimu slétají, protože louka kvete díky rostlinné skladbě stále. Louka je osetá darovanou směsí SLUNOVRAT – obsahuje 58 rostlinných druhů. Hvozdíky, len, devaterník, třezalka a rozrazil ve směsi s nízkými kostřavami, smělkem a tomkou nabízí úchvatnou podívanou u vstupu do školky. Při podzimní brigádě se do péče o záhon a louku zapojují i rodiče.

U louky je informační cedule o projektu, který organizují odborníci na ekologii ve spolupráci s fakultou životního prostředí ČZU.