Oranžová třída

Přehled plánovaných kulturních akcí Oranžové třídy pro školní rok 2019/2020.
Sledujte prosím i společné akce, které jsou uvedeny na společné nástěnce.

Nadcházející události

Zatím žádné události.

Akce, které má letos třída za sebou

Leden

6. ledna

Ptačí hodinka

Nechaly jsme se inspirovat akcí ,,ptačí hodinka“ a v 2.lednovém týdnu jsme s dětmi instalovaly nová ptačí krmítka. Na semenech slunečnice si jistě pochutnají. Jedno krmítko můžeme pozorovat z okna třídy, další při pobytu venku. Děti také doplnily vodu do ptačího pítka. Zvuky ptáků můžeme kdykoliv poslouchat a rozlišovat ve třídě z CD.

11. prosince

Vánoční posezení

začátek v 15:30

11. prosince

Vánoční besídka

Vánoční besídka proběhla v radostné atmosféře. Děti zazpívaly oblíbené písničky o Mikulášovi a popleteném čertovi. Vánoční koledu doprovodily hrou na rolničky. Na závěr si pochutnaly na cukroví od maminek. Děti si odnesly domů vyrobený stromeček a dárek – lopatu na sníh.

5. prosince

Mikuláš ve školce

14. listopadu

Zamykání “Přehrady”

S krásnými lampióny jsme došli až k Hostivařské přehradě. Pan Mošovský provedl za vodníka Česílka „Zamykání“ přehrady. Moc děkujeme všem dětem a rodičům za účast a zapojení do našeho projektu „ S vodníkem Česílkem na vodě i na souši“.

24. října

Podzimní hrátky

22. října

Dílnička s rodiči “Vodník Česílko”

Dobrá nálada a tvůrčí atmosféra byla brzy znát na všech vodnících – krásně se na nás usmívali celý týden na výstavě ve třídě.

17. října

Dílnička s rodiči “Vodník Česílko”

8. října

Výlet Kačina

Děti se seznámily s významem lesa, ve hmatové skříňce určovaly přírodniny, což nebylo lehké. Sluchové hádanky připomněly zvuky zvířat i ptáků. V zámeckém parku prošly několik stanovišť – nejvíc se dětem líbil veliký hmyzí domeček, hotel a přírodní tympány.

1. října

Dopravní dopoledne

Září

23. září