Oranžová třída

Přehled plánovaných kulturních akcí Oranžové třídy pro školní rok 2019/2020.
Sledujte prosím i společné akce, které jsou uvedeny na společné nástěnce.

Nadcházející události

Zatím žádné události.

Akce, které má letos třída za sebou

Červen

9. června

Rozloučení s předškoláky a rodiči – odpoledne

1. června

MDD – dopol.

Květen

13. května

Polytechbus

Počasí bylo deštivé, ale přesto jsme si to užily s dětmi na terase MŠ. Děti byli seznámeni s profesí a řemesly: zahradník –ozdobili si květináček ubrouskovou metodou a zasadili kytičku, svíčkaři – vyrobili svíčku, keramika – výroba hrnečku. Z hotových výrobků měli děti velkou radost.

6. května

DPS

Spolupráce s DPS Dne 6.5.2021 se konala neveřejná vernisáž dětských obrázků + zpívání na zahradě DPS Janovská, P-10. Děti zazpívali několik písniček, zapojili se do zpívání s Magdou Malou a potěšili přítomné seniory. Po zpěvu rozdávali vyrobené dárečky, ve stánku výtvarné dílny vyrobili kytičku pro maminku. Na závěr dostali děti občerstvení a sladkou odměnu.

Duben

29. dubna

čarodějnické dopoledne – dopoledne

Na čarodějnické dopoledne se děti opravdu připravili. V kostýmech to všem moc slušelo. S velkou radostí se pustili do her a soutěží na zahradě. Na závěr čekalo na děti občerstvení, dárek a sladká odměna.

Březen

23. března

,,Odemykání Přehrady”- dopoledne

Únor

23. února

Karneval ,,Z pohádky do pohádky”- dopoledne

Leden

11. ledna

Ledový týden

Druhý týden a další dny jsme si vyprávěli o polárních zvířatech na Severním a Jižním pólu, jak žijí Eskymáci. Na děti čekalo malování, stříhání a lepení. Na ploše koberce sestavovali iglú ve skupině chlapci X děvčata. Děti si to užili ve třídě i na zahradě.

4. ledna

Zima čaruje, sněhem kraluje

Zima čaruje, sněhem kraluje. První týden v lednu jsme se konečně dočkali sněhové nadílky. Děti toho hned využili a dali se do stavby sněhuláků a různé hry na sněhu. Nezapomněli jsme ani na ptáčky a doplnili  krmítka na zahradě. Děti je také pěkně namalovali do naší šatny.

15. prosince

dopoledne bez účasti rodičů

25. listopadu

dopolední výlet Šestajovice – výroba vánočního dárku

10. listopadu

pečení martinských rohlíčků – dopol.

5. listopadu

Lampiónový průvod k Hostiv.přehradě – s rodiči

6. října

oslava 30 let MŠ

Září

24. září

ekoprogram ,,Hrajeme si u vody”- dopoledne

Hrajeme si u vody: ,,Lesu zdar!“ Tak jsme se pozdravili s lektory (Lesy hl.m.Prahy), kteří pro děti připravili dnešní program. U hostivařské přehrady si děti připomněly vše o zvířátkách v lese a u vody. Nechyběly ani hry a soutěže.

12. září

Dny Prahy 15

Veřejné vystoupení na podiu zvládli děti s úsměvem a bez trémy, zkrátka na jedničku!!!

1. září

Školka začala

Jako správní předškoláci děti přišly s úsměvem a bez slziček. Školní zahradu prozkoumali na různých místech – od vrboviště, přes logopedickou terasu, hmyzí domeček a hřiště.