Oranžová třída

Přehled plánovaných kulturních akcí Oranžové třídy pro školní rok 2019/2020.
Sledujte prosím i společné akce, které jsou uvedeny na společné nástěnce.

Nadcházející události

Duben

7. dubna

Velikonoční zajíček- dopoledne

22. dubna

Hrajeme si u vody

eko program

28. dubna

Výlet do NZM Praha

dopoledne

Květen

20. května

Výlet parníkem

celodenní výlet

26. května

Besídka pro maminky

Akce, které má letos třída za sebou

Březen

5. března

Návštěva v DPS

Ve čtvrtek 5.3.2020 byly děti z oranžové třídy zazpívat všem babičkám a ženám k svátku MDŽ v DPS. Básničky a veselé písničky se všem moc líbily a potěšily všechny přítomné. Po občerstvení nás překvapil také pan starosta M.Wenzl, který nám i dětem osobně předal velkou růži pro maminku.

Únor

18. února

Sjezd vodníků- karneval

Na karneval se děti patřičně připravily ve správném vodnickém oblečení. Nechyběly hry a soutěže, při kterých prokázaly rychlost, postřeh a orientaci. Sladké občerstvení a dárek od vodníka Česílka byly tou správnou tečkou karnevalu.

10. února

Naše tělo a smysly 2

ČESÍLKOVY ZDRAVÉ BYLINKY V druhém týdnu jsme se zaměřili na nemoce a naše zdraví. K tomu patří i zdravá strava. Děti se samy daly do přípravy zdravých pomazánek, však si na nich pěkně pochutnaly – pažitková a mrkvová se žervé.

3. února

Vaříme léčivé čaje

Na rýmu a nachlazení nejlepší jsou bylinky! S dětmi jsme si uvařili mnoho druhů ovocných a bylinkových čajů. Při ochutnávce děti porovnávaly chutě jednotlivých čajů a vůbec jim nevadilo, že jsme do nich nepřidali ani kostku cukru.

3. února

Naše tělo a smysly

První týden v únoru jsme si vyprávěli o našem těle a smyslech. Při hře ,,Na slepého“ děti poznaly, že jít se zavázanýma očima není vůbec snadné ani příjemné. Co se skrývá v břiše ,,Otesánka“ zjišťovaly děti hmatem v další hře. To bylo daleko snadnější a děti určovaly správně.

Leden

20. ledna

Pokusy s vodou “zamrzlá rybička”

V týdnu od 20.ledna jsme se dali do pokusů s vodou. Děti si vybraly formičky ve tvaru rybiček, ty naplnily vodou a různými druhy koření. Za několik dní jsme je vyndaly z mrazáku a pozorovaly, jak  v teple za ½ hod.roztály.

6. ledna

Ptačí hodinka

Nechaly jsme se inspirovat akcí ,,ptačí hodinka“ a v 2.lednovém týdnu jsme s dětmi instalovaly nová ptačí krmítka. Na semenech slunečnice si jistě pochutnají. Jedno krmítko můžeme pozorovat z okna třídy, další při pobytu venku. Děti také doplnily vodu do ptačího pítka. Zvuky ptáků můžeme kdykoliv poslouchat a rozlišovat ve třídě z CD.

1. ledna

Zimní sporty

Celý leden jsme s dětmi marně čekali na sněhovou nadílku. Trochu jsme z toho byli smutní, ale nakonec jsme si zimní sporty užili ve třídě. Stavěli jsme sněhuláka z papírových koulí, lyžovali, zahráli si hokej a dokonce jsme si užili i pořádnou papírovou koulovačku. A to všechno v teplíčku.

11. prosince

Vánoční posezení

začátek v 15:30

11. prosince

Vánoční besídka

Vánoční besídka proběhla v radostné atmosféře. Děti zazpívaly oblíbené písničky o Mikulášovi a popleteném čertovi. Vánoční koledu doprovodily hrou na rolničky. Na závěr si pochutnaly na cukroví od maminek. Děti si odnesly domů vyrobený stromeček a dárek – lopatu na sníh.

5. prosince

Mikuláš ve školce

14. listopadu

Zamykání “Přehrady”

S krásnými lampióny jsme došli až k Hostivařské přehradě. Pan Mošovský provedl za vodníka Česílka „Zamykání“ přehrady. Moc děkujeme všem dětem a rodičům za účast a zapojení do našeho projektu „ S vodníkem Česílkem na vodě i na souši“.

24. října

Podzimní hrátky

22. října

Dílnička s rodiči “Vodník Česílko”

Dobrá nálada a tvůrčí atmosféra byla brzy znát na všech vodnících – krásně se na nás usmívali celý týden na výstavě ve třídě.

17. října

Dílnička s rodiči “Vodník Česílko”

8. října

Výlet Kačina

Děti se seznámily s významem lesa, ve hmatové skříňce určovaly přírodniny, což nebylo lehké. Sluchové hádanky připomněly zvuky zvířat i ptáků. V zámeckém parku prošly několik stanovišť – nejvíc se dětem líbil veliký hmyzí domeček, hotel a přírodní tympány.

1. října

Dopravní dopoledne

Září

23. září