Informace k testování dětí

Publikováno: 8. 4. 2021

Vážení rodiče,

dnes jsme obdrželi testovací sady.
Testovat děti budete vy sami, posílám vám návod, který bude k dispozici i na místě. Poradí vám také naši pracovníci. Prosím, připravte děti, kterých se to týká, na novou situaci při příchodu do školky.

Jediné varianty, kdy se dítě nemusí ve školce testovat a může docházet:

– potvrzení z hygienické stanice či od lékaře, že prodělalo Covid 19 a od pozitivního testu ještě neuběhlo 90 dní, dítě je bez příznaků onemocnění Covid 19.
– potvrzení o negativním antigenním testu z certifikované laboratoře ne starší 48 hodin (ale v tom případě platí jen 1 den, lépe tedy test z aktuálního dne, aby platil další 3 dny docházky do MŠ).
Další informace naleznete na stránkách MŠMT a MZ (opatření, manuály atd.).

Omluvy:

Předškoláci, kteří nebudou docházet, musí být přes aplikaci omluveni. Jako vždy, můžete i v aplikaci omluvy měnit, rozhodující je vždy daný den do 8 hod. Ostatní děti se omlouvat nemusí.

V případě dotazů mne nebo své učitelky kontaktujte. Chápeme, že je vše na poslední chvíli a náročné… Ale budeme opět ve školce!

Přeji vám hezký den!
Ilona Hulínová