Profesionální kuchař ve školní kuchyni.

Publikováno: 30. 4. 2024

Pozvání do naší školní kuchyně přijal pan Martin Kirchner – kuchař z restaurace Jana Punčocháře “U Matěje”. A co dobrého s našimi paní kuchařkami dětem uvařili? S paní hospodářkou se domluvili na novém receptu a zároveň vhodném jídle pro děti. Hovězí vývar s drobením, mořská štika na bylinkovém másle, šťouchané brambory s hráškem a pažitkou a mrkvové pyré s tymiánem. Celý den to ve školce krásně vonělo, všichni se těšili… V kuchyni vládla přívětivá a pracovní nálada, pan Kirchner i paní kuchařky vytvořili sehraný tým. Děti si při výdeji s panem kuchařem povídaly a také si hojně přidávaly, hlavně sluníčkovou omáčku (pyré). Dneska byla ve školce “restaurace”. Malým i velkým moc chutnalo! Děkujeme pane kuchaři za vaši návštěvu!