Provoz bez Školní jídelny od 1.2. pravděpodobně do 8.2., dále vás budeme informovat.

Publikováno: 30. 1. 2021

Jak jste byli informováni mailem, musíme upravit provoz z důvodu karantény celé školní kuchyně. Jediná okamžitá možnost s předpokladem rozsahu1 – 2 týdnů je nosit si vlastní svačiny a zachovat alespoň dopolední provoz. Podle přiloženého rozhodnutí platí od 1.2. předběžně do 8.2.:

1. provoz školy 6,30h. – 13h.
Děti se ráno scházejí v modré a žluté (6,30 – 7h.), odpoledne budou v oranžové a zelené (12,30 – 13h.)
Speciální třídy jsou ve svých třídách 7 – 13h.

2. vlastní strava
Z důvodu uložení je možná donáška do tříd pouze dopoledních svačin a pití. Děti budou mít v podepsaných lahvičkách a krabičkách vlastní svačinu a pití. Učitelky vás budou informovat o organizaci předání. Zpět si odnášejte nádoby denně, aby nezůstávaly v šatně případné zbytky jídla.

3. změna organizace stravování
Stravovat se budou děti podle stabilního rozpisu tříd v jídelně. Ta byla vydesinfikována a denní úklid s desinfekcí po každé třídě zajistí provozní pracovnice. Svačiny se budou podávat v posunuté době 9 – 10h., aby děti neměly v poledne hlad. Vlastní pití budou mít k dispozici po celý den, případně doplní učitelky pitnou vodu. Prosím dávejte tedy dětem doma snídani a s sebou příp. větší svačinu.
Budeme se snažit i v této situaci dětem zajistit přívětivé prostředí a pohodové dopoledne s běžným programem a všemi aktivitami, jak jsme zvyklí. Na tom se nic nemění, přestože nám průběžně chybí více zaměstnanců.

4. vyúčtování a omluvy
Stravné bude za dobu uzavření ŠJ odečteno a v běžném termínu vyúčtováno. Paní hospodářka pracuje z domova, je k dispozici na mailu, ev. se můžete obracet na mne. Omluvy zajišťuje telefonické i mailové vedení školy. Prosím, abyste daly vědět do svých tříd docházku vašich dětí. Pro ty, které nebudou docházet, bude opět zajištěna třídní komunikace a možnost materiálů pro práci doma. Především to platí pro předškoláky.

Děkuji za vaše pochopení a pomoc. Je to složitá doba pro všechny. Naší hlavní snahou je vytvořit bezpečné, vstřícné a klidné vzdělávací podmínky pro děti, abychom tu tíhu situace nesli jen my dospělí. Doufám, že se nám to navzdory všemu daří. Je to i vaše zásluha!
Hledáme nové a variabilní cesty, po kterých můžeme v našich podmínkách jít a plnit náš program “Škola hrou” 🙂

Případné dotazy vám ráda odpovím.
Přeji vám hodně sněhu, radosti, klidu a zdraví! Ilona Hulínová