Učitelé z Daruvaru v Kostičkách

Publikováno: 17. 4. 2023

11. – 14.4. se naše školka zapojila do vzdělávací návštěvy pedagogů českých škol z chorvatského Daruvaru. Vzájemná setkávání trvají už 7 let.

Přivítali jsme je na prohlídce naší školky, nové přírodní zahrady a venkovní učebny jurty. Ve spolupráci s koordinátorkou Helenou Lukasovou ze společnosti Mezi námi připravila modrá třída hudební program v Klubu seniorů. Paní učitelky vybraly tradiční české písničky, taneček Červený šátečku a dokonce chorvatskou lidovou písničku Kiša. Děti byly přirozeně spontánní a šikovné. Senioři spolu s dětmi a zahraničními kolegy si zazpívali, zahráli a zatančili za doprovodu bubnů, nástrojů a především harmoniky. Všechny třídy naší školky vyrobily hezké, barevné dárečky, které děti hostům a seniorům rozdaly.

Akci podpořila i ředitelka CSOP Monika Válková a paní místostarostka Jitka Kolářová. Společné dopoledne natáčela TV Praha.