Uzavření škol a činnost naší školky v tomto období

Publikováno: 28. 2. 2021

období
Vážení rodiče,všichni už známe krizové opatření vyhlášené vládou a jeho dopad na nejbližší tři týdny. Pro všechny je to velice náročná situace zasahující do našeho života. Už od pátku připravujeme, jak ji společně a s co nejmenším dopadem na děti zvládnout. Budeme se snažit navzdory všemu zachovat radost, naději a dobrou náladu 🙂
Posílám upřesnění k provozu a činnosti naší MŠ po celou dobu platnosti krizového opatření. 

Usnesení vlády ze dne 26.2.21 o krizovém opatření (zkráceno):
Od 27.2. do 21.3.21 se omezuje provoz mateřských škol podle školského zákona, a to tak, že se zakazuje osobní přítomnost dětí na předškolním vzdělávání v mateřské škole, s výjimkou mateřské školy při zdravotnickém zařízení.
Provoz mateřských, základních a středních škol se upravujetak, že vstup třetích osob (myšleno dodavatelé, opravy, kontroly, konzultace atd.) do prostor školy je možný jen vnezbytně nutných případech, s tím, že se omezí kontakt třetích osob s osobami v prostorách školy (např. zaměstnanci).

 • Pro všechny děti bude zajištěna nabídka distančních činností a pro předškoláky vzdělávání. Vše bude probíhat formou domluvenou v jednotlivých třídách. Pedagogové pracují z domova nebo ze školky, budou s vámi průběžně ve spojení. 
 • V případě potřeby si po dohodě můžete vyzvedávat ve školce materiály pro práci, věci, zprávy apod. Pro individuální konzultace využijte nejlépe jinou než osobní formu, pokud to je možné.
 • Pracovní doba zaměstnanců je 8 – 16h. ve formě přítomnosti na pracovišti nebo prací z domova.
 • Ve školce je zajištěna denní služba vedení školy 8 – 13h., po dohodě lze i jinak. Prosím respektujte tyto časy při komunikaci s námi. 
 • Ve školce budou pokračovat objednané práce ve třídách i na zahradě školy, školka bude uklizena a vydesinfikována včetně školní jídelny. Budeme připravovat další programy, novinky a akce, abychom byly připraveny na návrat dětí.
 • 1.-5.3. jsou jarní prázdniny, ale od 8.3. budou připraveny navíc celoškolní akce zveřejňované na plotě školky. Dají vám vědět vaše učitelky a najdete i na stránkách školky.
 • Všechny nabídky, činnosti a program jsou pro vaše děti dobrovolné, nejsou povinné. Můžete si vybrat podle vašeho zájmu a možnstí a času. Chceme dětem i vám usnadnit dobu strávenou doma. Využijte i pobyt venku pro rozvoj pohybu dětí. Jarní sluníčko nás snad podpoří 🙂 Případně uvítáme vaše návrhy a budeme rádi za vaše zkušenosti…
 • Upozorňuji na povinnost vzdělávání předškoláků. Nemusíte úkoly dokládat zpět, ale máte možnost se s učitelkami poradit, pokud se něco nedaří. To samé se týká konzultace k zápisům, učitelky vám i na dálku rády poradí, to samé logopedka a já.
 • Testy školní zralosti, které jsem v rámci SPC pro vady řeči prováděla já, už jsem s rodiči domluvila. Všechna poradenská zařízení dál fungují, takže termíny např. do PPP Praha 10 platí, případné dotazníky zašlete mailem učitelkám, ony vyplní a vydají vám osobně. Doporučení k odkladu šk.docházky není nutné mít už u zápisu v dubnu, stačí dodat do školy i v květnu. 
 • Logopedie a další aktivity (čeština, Maxík, flétna, Elkonin) se s vámi příslušní pedagogové domluví individuálně na způsobu pokračování a nácviku doma.
 • Stravné bude automaticky odhlášeno, o školném vás budeme informovat.
 • Důležité informace vám budou dále předávat učitelky po třídách mailem, ale sledujte i aktuality na našich stránkách.
 • Když bude dětem smutno, pusťte si školkové video: https://www.ms-skolahrou.cz/o-skolce/jak-to-u-nas-vypada/

Prosím vás o zodpovědný přístup, omezení rizika nákazy a ochranu zdraví. I my k tomu očkováním našich zaměstnanců a omezením kontaktů na pracovišti přispějeme. Rádi bychom se s dětmi i s vámi co nejdříve setkali zase společně ve školce. 

Přeji vám i dětem zdraví a radost!

Mgr. Ilona Hulínováředitelka školy